Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Számíthatunk egy esetleges 3....

Számíthatunk egy esetleges 3. világháborúra?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nekem túl élénk a fantáziám, de szerintem az egyre romló gazdasági helyzet, a fokozódó megélhetési problémák, az etnikumok közti egyre éleződő ellentétek,stb. nem éppen a rózsás jövőnk előhírnökei.


Csak komoly kommenteket kérek, nem hülyeségből kérdezem!!!

Előre is köszönöm!!!

22/F


2011. júl. 27. 20:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. De mi minősül komoly kommentnek? Regényt kellene írnom? Igen, a harmadik világháború itt van a küszöbön, de nem nukleáris fegyverekkel fogják vívni, mint ahogyan azt a sok szkifit látott tíz évesek elképzelik.
2011. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem, a Föld már túl békés ilyesmihez. Csak pár elmebeteg ország van (Irán, Észak-Korea) de ezek túl gyengék hozzá, hogy súlyos támadást indítsanak a világ ellen és egyetlen atombomba után is jönne Amerika és a földbe döngölné ezeket az országokat.
2011. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Mondtam. :D
2011. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
15%
Nem lesz világháború, de be fog dőlni az USA és az európai államok és akkor jöhet egy újabb sötét középkor.
2011. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Egy világháború két hatalmi tömörülés között zajlik.

Amit te leírsz, abból max. sok, egymással párhuzamosan, de egymástól függetlenül zajló fegyveres konfliktus alakulhat ki.

Az még nem világháború.

Bár nem biztos, hogy sokkal jobb, de a fogalomnak nem felel meg.


Világháború a közeljövőben szerintem nem várható.

A kínaiaknak nem épp stílusa ilyesmit kirobbantani, vagy kiprovokálni, az arabok nem elég egységesek hozzá, az oroszok pedig még nem heverték ki eléggé a Szovjetunió összeomlását ahhoz, hogy egy ilyen nagyszabású katonai manőverbe kezdjenek.

Szóval, ha lesz is, nagy eséllyel addigra mi már minimum öregek leszünk.


22/F

2011. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Háborús készülődés van. Az hogy ebből mikor lesz hát...azt nem tudni...

van olyan prófécia miszerint a görögök és a törökök közt fog kitörni és a különböző államok a történelmi hagyományoknak megfelelően sietnek egyik vagy másik segítségére és ez okoz egy világégést... a törökök vereséget szenvednek, harmaduk európába költözik.... Isztambul /Konstaninápoly újra a görögöké lesz....

2011. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

"Háborús készülődés van."


Ez nekem is feltűnt. Pl az USA sem poénból építgeti akkora méretekben a fogolytáborait. De még mindig vannak naiv békehívők. :)

2011. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"egyetlen atombomba után is jönne Amerika és a földbe döngölné ezeket az országokat."


Mire megnyomnák a start gombot meghalnak a biológiai fegyvertől.

Közeljövőben nem lesz világháború.

2011. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

egyszer biztosan lesz. a fejesek már olyan bunkereket építettek maguknak hegyekbe, hogy csak na. persze ezt nem verik nagydobra.


ma 20:19

méghogy a Szovjetúnió összeomlását nem heverte ki :D kis naív. az egyik leggazdagabbak, ha akarnak olyan pénzeket pumpálnak a hadseregbe, hogy csak lesnél. és ne gyere azzal, hogy mennyi csóró ember van oroszoknál, meg hogy megcsappant a területük, mert régen is pont olyan csórók voltak náluk az emberek, és még most is qva nagy a területük és a népességük, annak ellenére, hogy Szibéria gyéren lakott.

2011. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csak polgárháborúk lesznek.
2011. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!