Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Francia Idegenlégióban...

A Francia Idegenlégióban valóban ilyen módon elszedik a katonák pénzét? (alább)

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 30. 16:45
 1/6 anonim válasza:
91%
Nem volt kedvem elolvasni, ez 10 éves cikk, csak annyit mondok, hogy van olyan, hogy kifizetteti veled a fegyvered árát, a ruhád árát a tiszt, peedig azt nem kéne, és azért, mert félnek, hogy meglógsz, ha sok pénzt viszel magaddal haza, vagy nyaralásra.
2011. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A cikknek főként erre a részére gondoltam:


"Azért mentem a légióba, hogy pénzt keressek, gondoltam, majd hazaküldöm a családnak. Azonban kiderült, hogy a számláról csak háromezer frankot lehet felvenni, és ahogy felvetted, máris odajöttek hozzád a kisebb parancsnokok, és mindenféle ürüggyel elszedték tőled. Azt mondták nekünk, hogy ki kell fizetnünk az egyenruhánkat, annak ellenére, hogy az egész világon bárhol máshol ez ingyen jár. Egy másik hadtestnek pedig a maga háromezer frankját személyenként a fegyverére kellett költenie. Mikor pedig már nincs több ürügy, a pénzt egyszerűen ellopják. Eleinte azt hittük, ezt a tevékenységet újoncok folytatják. A pénzt mindenki a szekrényében tartja. De még, ha magánál hordja is az ember, bármikor megparancsolhatják, hogy vetkőzz le és hagyd ott a ruhádat, és mire visszajössz, a pénznek hűlt helye. Az egyik francia sorkatona azt állította, hogy a parancsnokaink a fő tettesek. Ő egyébként "téglaként" működött közöttünk, és én mentettem meg őt a többiek haragjától, mikor ez kiderült. Hálából ő sok minden disznóságról tudósított minket, ami a hátunk mögött történt. A pénz egy részét már a bankban eltüntetik, ahol számlát nyitnak a részünkre. Kiderült egy érdekes tény is – maga a bank is az idegenlégió tulajdonát képezi. Szóval megértettem, semmi értelme továbbra is itt maradni."

2011. júl. 30. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom igaz -e ez a történet, de a fegyvered semmi szín alatt nem fizettetheti ki veled senki, mivel az nem képezheti a tulajdonod, nem viheted haza leszerelés után.
2011. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész cikk az első betűtől az utolsóig szemenszedett hazugság. Semmi az ég világon nem igaz belőle. Nem szedik el a katonák pénzét.

Azt irta 5 hónap után szökött meg, akár hogy is számolom az még mindig csak az alapkiképzés vége.

Sem a tisztek, sem az altisztek nem bántalmaznak senkit, mivel azt az önkéntes jelentheti. Akkor a bántalmazót leszereltetik és még sittre is vághatják.

Ez a srác maximum Rejtő Jenő könyvekből ismeri a Légiót. Biztos vagyok benne, hogy még bakancs sem volt a talpán.

2011. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Istenem,mekkora Hári János ez az ember!!:D

1.Nem hiszem,hogy valakit csak azért nem vesznek be az idegenlégióba,mert palesztin,vagy iszlám.

2.Valószínű,hogy majd visszaszól a csávó az orosz őrmesternek,hogy "bagoly mondja verébnek",és az örmi meg elkezd vele barátian fecsegni...

3.Lehet,hogy előfordul a gyepálás,sőt:valószínű.De azt kötve hiszem,hogy heccből,hobbiból verik az embereket.

4.A légióban külön francia órák vannak a nyelv tanulására...

5.Rambo barátunk előszeretettel ver feletteseket.Csak azt nem értem,hogy ha még a fele is igaz lenne,akkor minek megy a légióba ha nem tűri a verést??

6."– Előttünk voltak orosz önkéntesek, akik az egyik, őket rendszeresen megalázó francia tizedest jól megverték, aztán teljesen komolyan figyelmeztették: "ha legközelebb jövünk, megölünk". A vezetőség teljesen komolyan vette a fenyegetést. Ez a tizedes mindig velünk volt, de egyszer csak eltűnt két napra. Kiderült, megérkeztek azok az orosz fiúk. Odajöttek hozzánk, és megkérdezték, hol van a tizedes. Megtudva, hogy nincs itt, azt mondták: "adjátok át neki, hogy jövünk még, és akkor már egész biztos, hogy kinyírjuk ezt a szemetet". Egyébként nem csodálkozom rajtuk – ez a tizedes valóban párját ritkító egy személy volt."

blablabla...

2011. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem! Az Idegenlègió sènkitől nem veszi el a pènzèt. Max a szakaszod ès az ezreded pènztárába kell befizess 5-10€ körüli pènzt. A felszerelèsed pedig kizárt, hogy kifizettessèk veled. Ha te önszántadbol veszel egy sportcipőt, vagy hátizsákot, akkor azt te fizeted ès a sajátod . A feletteseid pedig nem vernek halálra, nèha van egy kis testi fenyítès, de semmi halálos.. Vègülis az ő èrdekuk is, hogy egèszsèges , jól kepzett ès erős katonáik legyenek. A lègiót sok ilyen "lejárató" cikk nèpszerüsíti, a nèp pedig ezekből èl sajnos. Üdvözlettel: Egy volt lègiós!
2016. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!