Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar hadseregnek jelenleg...

A magyar hadseregnek jelenleg vannak kétéltű tankjai és légvédelmi tankjai?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Kétéltű tankok nem hiszem, hogy vannak maximum kétéltű csapatszállító járművek. Légvédelmi tank? Gondolom önjáró légvédelmi lövegre gondolsz. Szerintem már nincs, de régebben volt ZSU-23 SHILKA típusú légvédelmi tankunk.

http://www.youtube.com/watch?v=foUhuA5dajQ&feature=related


Bár én szerintem egy ilyen Shilka kizárt, hogy letudna-e szedni egy vadászgépet vagy harci helikoptert. Tudom, hogy már régi típus, de amikor a "virágkora" volt, akkor sem hiszem, hogy annyira jó lett volna.

2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Első, tévedés, hidd el, ha mondjuk 20-30 Shilka megtömi a levegőt ólommal, esélyes a találat :)


Kétéltű harcjárművünk a BTR-80.

2011. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Első, tévedés, hidd el, ha mondjuk 20-30 Shilka megtömi a levegőt ólommal, esélyes a találat :)


Kétéltű harcjárművünk a BTR-80."


Először is, a BTR-80 az nem kétéltű tank, hanem csak kétéltű páncélozott csapatszállító jármű, amin van két géppuska. Ez nem tank.


Másodszor, a Shilka elég gagyi egy szerkezet a ruszkik sem használták sokáig, ők egy más típusú önjáró légvédelmi löveget használnak, egy sokkal jobbat. A Shilka-t eladták a kisebb országok hadseregeinek, mint nekünk is.

Na most az, hogy 20-30 Shilka meg tudna-e akadályozni egy légi támadást azt kizártnak tartom. Max lelőnek 1-2 alacsonyabban repülő harci helikoptert, azt még elhiszem nehezen. Na de vadászgépeket?? Az kizárt. Oda rakétás légvédelmi tank kell, a Shilkának nincs rakétája, csak gépágyúi, az pedig max helikopter ellen jó.

2011. aug. 2. 17:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Hát igen a Shilka szerintem sem egy csúcs, és tudtommal már nincs is nálunk hadrendbe állítva.


Kérdező abba viszont nincs igazad (szerintem), hogy a vadászgépek ellen csak a rakéta a jó. A mai modern légvédelmi tankok elég jók.


Ott az orosz 2K22 Tunguska M1

http://www.youtube.com/watch?v=KUc8iJ0QvEs&feature=related

A német Gepard Flakpanzer

http://www.youtube.com/watch?v=BukkrjTc370


Ezek a mai modern légvédelmi tankok.


Kétéltű tank azért nincs a magyar hadseregnek, mert az ilyen tankokat tengeri hadviselésben a partraszállásos deszant hadműveleteknél alkalmazzák.

Nekünk elég a kétéltű csapatszállító.

2011. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a magyar hadseregnek van ilyen Tunguska és Gepard légvédelmi tankjai?
2011. aug. 3. 10:11
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
MI? BTR-80-on két géppuska? egy 20 mm-es gépágyú van rajta meg egy 7,92mm-es PKM.
2011. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Oké, de attól még az csak csapatszállító jármű, nem tank.
2011. aug. 3. 12:08
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Így van, a BTR-80 az nem kétéltű tank, hanem csak csapatszállító jármű. Egyébként a kérdező nem írta rosszul annyira. Van olyan BTR-80 amin két géppuska van, viszont van olyan is (ebbe a negyedik válaszolónak igaza van), amin egy gépágyú és egy géppuska van. Akkor ezek szerint a magyar hadseregben az utóbbi verziós van hadrendbe.


De attól még nem tank!

Ez már kétéltű tank:

http://www.youtube.com/watch?v=Jv9Eq1vopbc&feature=related

2011. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek. Egy időben volt néhány (kb 100 azthiszem) PT-76 -os könnyű harckocsink, de azokat a 80 -as(bár lehet, h. a 90 -es) években kivonták.

Jelenleg a BTR-80 (14,5mm -es KPVT; 7,62 -es KPT géppuskák), BTR-80A (2A42 30mm -es gépágyú, 7,62 KPT géppuska) és PSZH-IV(azt hiszem már csak a ABV mentesítő és sebesültszállító változata) páncélozott harcjárművek úszóképesek a hadrendben álló eszközök közül.


Voltak ZSzU-23-4 -es önjáró légvédelmi gépágyúink, mint néhányan említették, de ezeket is kivonták a 80 -as évek végén. Azért megjegyezném, hogy ezek igenis hatékony gépek voltak a maguk idejében, az arab-izraeli háborúkban eredményesen alkalmazták őket és az izraeliek olyan jónak találták őket, hogy a zsákmányolt példányokat hadrendbe is állították. Ma is használhatóak lennének, a lengyelek például korszerűsítették és még mindig alkalmazzák őket.

[link]

2011. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Hát én nem hiszem, hogy a Shilka olyan jó volt! A korai verzióin még rakéták sincsenek, a gépágyúk kevesek a vadászgépek ellen.

Bár amit küldtél linket az új lengyelek által felújított és modernizált Shilkáról az igen jó. A lengyelek jól megcsinálták.

Tényleg most jelenleg milyen önjáró légvédelmi löveget használ a magyar hadsereg?

2011. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!