Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme van olyan képzési...

Mi értelme van olyan képzési rendszert fenntartania a Honvédségnek, amely az alakiasságon, a díszelgésen, és a megjelenésen kívül semmit nem naprakészen és a valós szituációkhoz igazodóan "oktat"?

Figyelt kérdés
Úgy fest, hogy már az oktatás is arról szól, hogy "Minél rosszabb, annál jobb!" ( - Tudni kell azért ehhez azt is, hogy ez nem friss keletű dolog, - ezért nem egyértelműen az orbán kormányt terheli a felelősség, hanem az 1990 óta folytatott oktatásért felelős valamennyi katonai vezetőt.) Az oktatási intézmények felszereltsége csak nevetséges minősítéssel jellemezhető. Lényegében semmi értelmeset nem tudnak kezdeni az oktatók - az egyébként jól kiválogatott, intelligens, tenni is akaró - katonajelöltekkel. Hatszáz éves, száraz, hosszú, unalmas, ötvenszer fénymásolt vagy lefűzött dokumentumokra hivatkozva folyik az oktatás, - ami bőségesen kimeríti a "tudományoskodó bohóckodást", (tele van olyan fejtegetésekkel, amelyeket a számonkéréskor szóról-szóra követelnek meg, ugyanakkor vizsga alkalmával fog utoljára előhívni az emlékeiből a leendő katona, miközben a rendelkezésre álló technika naprakész ismeretét lényegében elölről kell oktatnia a végzett tiszthelyettesek részére azoknak, akiktől megkövetelik, hogy a napi feladataik is rendben el legyenek végezve). Ha ez így jó, akkor lényegében nincs szükség katonai iskolára, mert e mellett már nem kunszt megtanítani a leendő katonáknak az alakizást is. Van véleménye ezekről hozzáértőnek?
2011. aug. 11. 16:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Marhaság.


Az oktatásnak NEM CSAK az a szerepe, hogy a legújabb technikákat, technológiákat tanítsa, egyrészt mert ezt valóban megtanulja a hallgató (nem csak a katona!) a munkahelyén is, másrészt mert nem betanítás folyik, hanem jó lenne, ha az összefüggéseket is megértené a kedves hallgató - még akkor is, ha marhára unja a "tudományos bohóckodást" - bár akkor miért is ment oda tanulni???


Az iskolák egyébként egyfajta szemléletmódot igyekeznének kialakítani az arra fogékony hallgatókban - van akiben sikerül, van akiben nem. De aki nagyon ellenáll ennek, az egyszerűen nem oda való... Sajnos a hadseregre is igaz, hogy az alapok ismerete nélkül nem lehet tudást felépíteni. És bizony nem a hozzád hasonlóan vélekedőkből lesznek a vezérkari tisztek - és ez talán nem is véletlen! :-D


Pedro


Pedro

2011. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pro Patria ***** válasza:
26%

"És bizony nem a hozzád hasonlóan vélekedőkből lesznek a vezérkari tisztek - és ez talán nem is véletlen!"


Hanem azokból, akik viszkisdobozban adják egymásnak a milliókat?...


Egyébként meg a katonai oktatás már a Monarchia óta elavult. Azóta mindig egy lépéssel le vagyunk maradva a világtól.


Az I. Világháborúban még a szerbek is megizzasztottak minket. Zárt alakzatban, tüzérségi támogatás nélküli gyalogsági roham géppuska ellen?...

A II. Világháborúban meg már felfejlődött a Honvédség az első háború módszereihez: tüzérségi támadás, laza gyalogsági roham.

Csakhogy akkor már ez elavult volt, tankok és légierő is kellettek volna a támogatáshoz.

A hidegháborúban megint előrelépett a Honvédség, tankokkal támogatta a gyalogsági rohamot. Csakhogy akkor már lövészpáncélosokkal kellett volna szállítani a katonákat.


Mindig, mindig egy lépéssel le voltunk maradva. Ez nem magyarázható sem azzal, hogy kisország vagyunk, és teljes egészében még a pénzhiányra sem lehet hivatkozni.


Ha valaki tenni akarna valamit korszerű, modern harcászat elsajátítása és általános bevezetése érdekében, azt lehurrogják:

[link]


Persze, mert a dandártábornokoknak meg honvédelmi minisztereknek elég, ha tele van a pénztálcájuk (sőt, dehogy elég!)...

2011. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%

21:37


Ezt ugye te egészen biztos forrásból tudod? Vagy csak irigykedsz azokra, akikből dandártábornokok lesznek? OK, ELŐBB legyél te is az, és UTÁNA akár meg is reformálhatod a katonai képzési rendszert...


Pedro

2011. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Pro Patria ***** válasza:
14%

Előzőleg is adtam egy linket, de adok még egyet, csak a te kedvedért:

http://www.youtube.com/watch?v=PnV73mfPRwM


Az pedig, hogy mindig le voltunk maradva harcászatilag, történelmi tény. Sosem az adott kor követelményeinek megfelelő haditechnikát, harceljárást alkalmaztunk, hanem mindig az eggyel előtte levőt...

2011. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár én sem vagyok tévedhetetlen, nekem az a benyomásom, hogy Pedro nagyon nem naprakész ebben a témakörben.

Ettől függetlenül el kell, hogy fogadjam az Ő véleményét is.

2011. aug. 11. 22:42
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Passz... Erre nem lehet mit mondani. Gyere el katonának, csináld végig, TÁJÉKOZÓDJ (mert azt is lehet ám), fogadd kritikával a média híradásait.


És főleg NE ABBÓL ÍTÉLJ, hogy vannak korrupt tisztek, minisztériumi tisztviselők is. Mindig is voltak, és mindig is lesznek - és nem csak nálunk, hanem minden országban.


De azért azt szögezzük le, hogy a katonák is olyan emberek mint a többiek, azaz többnyire jóravaló, becsületes emberek, akik lehetőségekhez képest megpróbálják jól végezni a dolgukat.


"Hatszáz éves, száraz, hosszú, unalmas, ötvenszer fénymásolt vagy lefűzött dokumentumokra hivatkozva folyik az oktatás....."

Nos ERRE kérdeztem, hogy vajon tapasztalatból tudod-e, vagy csak próbálod lejáratni a ZMNE-t? Azért kérdezem, mert én repülős tisztként végeztem, és nekünk már elég régen azt tanították, hogy a gép nem tud leállni a felhő szélére, ha elromlott. Nem tudom, lehet, hogy már ez is idejét múlt dolog?


Csak úgy mellékesen, kérdezz utána: a MIG 21-es az egyik legjobban sikerült harci gép volt, sok mindent lehetett rá mondani, de azt nem, hogy korszerűtlen lett volna... És csak negyedakkora radarképe volt szemből, mint egy F 16-osnak...


Pedro

2011. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na, a MIG-21-es az, amihez garantáltan nem értek,- de időről-időre nekem (is) kell kiképeznem a hiányosan felkészített tiszthelyettes(eke)t.
2011. aug. 11. 23:10
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de a tiszthelyettes az nem a Zrínyin végez....... Ugye?


És nagyon nagy valószínűséggel nem is lesz belőle se vezérkari tiszt, se dandártábornok, se miniszter... Nokiás dobozt meg akkor lát, ha vesz egy telefont.


Akkor meg miről is beszélünk?


Pedro

2011. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Na!

- Azért csak tud valamit ez a Pedro!

:DDD

2011. aug. 11. 23:18
 10/20 Pro Patria ***** válasza:
0%

Persze, voltak korszerű dolgaink. A Gripen is kiváló. Ettől a Honvédség fejlett?

Aligha.

Igen, végigcsináltam. Éppen ezért fogalmazok meg kritikákat.


A videóban bíróság által tárgyalt tények hangoznak el. Vallomások, stb.

A cikket elolvastad?

2011. aug. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!