Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az egész falklandi háború...

Az egész falklandi háború azért bukott el az argentinok számára, mert a rakétáik túl ritkán robbantak fel a rossz időzítőjük miatt?

Figyelt kérdés
Ha jól vannak beállítva, akkor elsüllyesztik a legtöbb brit hajót (két hordozóval együtt) és nyernek?
2011. okt. 8. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nyilvánvaló volt, hogy a britek ellen nem győzhetnek. Ezekről a rossz időzítőkről nem tudok, viszont lőttek ki brit hajót francia Exocet rakétával.
2011. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy teljesen fals elképzelés! Semmi köze a valósághoz.
2011. okt. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért bukott el, mert nem igazán voltak egy szinten katonailag. A brit haderő jóval erősebb és fejlettebb volt.(és ez nem csak múltidőben igaz)
2011. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az argentinok elsüllyesztették a Sheffield rombolót, Ardent fregattot, Antelope fregattot, Coventry fregattot, Atlantic Conveyor szállító hajót (ez annyira megrongálódott, hogy el kellett süllyeszteni).

Ezen kívül még több hajót súlyosan megrongáltak.


Egyébként pedig minden takintettben jobbak voltak a brittek mint az argentínok.

Személyi állomány - britteknek már akkor is profi hadseregük volt, míg az argentínoknak sorozott, a tisztek is tapasztaltabbak voltak és jobban kiképzettek

Technikai téren is modernebbek voltak.

Szervezettség terén is jobbak voltak. Gondolj csak bele mekkora utánpótlási vonaluk volt. Soha egyetlen hadsereg sem harcolt ilyen hosszú untánpótlási vonallal. Brittek mégis sikeresen megoldották ezt is. Ascension-sziget volt az Angliából érkező utánpótlás átrakó, szervező központja.

2011. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam, hogy az egyik hordozót is eltalálták, az meg ki is gyulladt, de csak jelentéktelen sérülése lett, mert a rakéta nem robbant fel.

Szerintem megnyerhették volna, mert a briteknek 2 anyahajója volt akkor, ha mindkettőt elsüllyesztik akkor esélyük sem lett volna, hajóik légi fedezet nélkül maradnak. Azt meg nem kockáztatták volna szerintem, hogy valami szomszédos országból támadjanak rájuk pár sziget miatt. Inkább arra gondolok, hogy embargót vezettek volna be az Argetinok ellen és kb olyan lenne a sziget státusza mint most Taivannak.

2011. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!