Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a paramilitáris erő?

Mi az a paramilitáris erő?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy katonai jellegü PRIVÁT szervezet.
2011. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Paramilitáris = félkatonai. Olyan szervezet, ami katonai rendszerben, parancsuralom alapján működik, és ebben a rendszerben fegyveres akciókat is végrehajt.
2011. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Paramilitáris = félkatonai. Olyan szervezet, ami katonai rendszerben, parancsuralom alapján működik, és ebben a rendszerben fegyveres akciókat is végrehajt."


Újabban már a fegyvertelen erőket is ide sorolják, elég ha egyenruhát viselnek, és alakzatba fejlődnek. Bár megjegyzem, ezzel a besorolással nem értek egyet, és szerintem is csak a fegyveres szervezeteket kéne félkatonainak hívni.

2011. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sikoltó ***** válasza:

Paramilitáris erő az egy olyan szervezet, mely nem hivatásos katonákból álló, általában önkéntesség elvén működő, katonai alakulat, mely valamilyen politikai cél érdekében harcol.

Azaz:

- nem egy ország hadereje, akár több nemzet tagjai gyülekeznek benne vagy épp egy ország kissességének illegális fegyveres testülete, lásd Angola

- katonái legtöbbször felkelők, ex-katonák vagy más ország haderejéből küldött tanácsadók / önkéntesek

- parancsuralmi rendszerű, de ritkán szervezett haderő. Ritkán épülnek fel alakulatai a normál katonai rend szerint, többségébe esetleges, területi alapon szerveződő egyséégekből áll rendkívül eltérő felszereléssel és képzettségel az alakulatok közt. Erre jó példa a vietkong, egyes alakulatai sikeresek voltak, mások pillanatok alatt felmorzsolódtak a legkisebb ellenálláson is.

- Általában eléggé brutális harcmodor a jellemző, nem törődnek sem a saját sem a civil áldozatokkal lásd Angola, Zaire

- Többségük valamilyen politikai célért harcol, egy-egy kormány ellen, egy terület önállóságáért, de volt példa arra hogy országok egyesítéséért harcolnak, lásd afrika szarva param. alakulatok.


Remélem elég kielégítő választ adtam, ha mégse: [link]


MEGJEGYZÉS: Fontos hogy amit én írtam az a katonai értelmezés, sajnos a média paramilitáris erőnek nevez mindent aminek van fegyvere vagy egyenruhája.

Pl a magyar gárdára is használták ezt a megnevezést ami egy vicc. A magyar gárda semmivel se paramilitárisabb vagy hadseregebb mint az mszp-s ifjú baloldal.

2011. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!