Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tegyük fel hogy hirtelen...

Tegyük fel hogy hirtelen Románia megtámadná Magyarországot mondjuk holnap akkor én 19 évesen mikor kapnám meg a behívómat? Hogy történnének a dolgok?

Figyelt kérdés

Reggel arra jönnék haza hogy a postás hozta a behívót és azonnal menjek Veszprémbe?(Veszprém megyei vagyok.Hova vinnének kiképezni és ez mennyi időt venne igénybe?És minden behívottnak lenne elég fegyver,ruházat?

Most ne azon akadjatok fenn hogy Romániát hoztam fel,de valamelyik szomszédos országot kellett írnom.És nem az olyan válaszok érdekelnek hogy ennek kicsi az esélye vagy nincs is. Én a folyamatra vagyok kíváncsi.


2011. nov. 17. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Mire megkapod a behívód, már vesztettünk...:(
2011. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakik holnap meg akarnak minket támadni, akkor arra már hónapokkal előtte előkészületeket kell tenniük. Mivel ezt nem lehet titokban, ezért minden bizonnyal felfigyelnének rá az illetékes szervek és megtennék a szükséges intézkedéseket.

Első körben minden bizonnyal azokat hívnák be, akik már voltak katonák, mert nekik már vannak bizonyos szintű ismereteik. Valószínűleg a laktanyákat kiürítenék, az állomány kitelepülne, megkezdődne a kiképzés.

Fegyverzeti és ruházati anyag van bőven a raktárakban, jutna mindenkinek.

2011. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy lennének előjelek.Ezzel a holnappal eltúloztam a dolgokat.Akkor úgy értem hogy 1 hónapja vannak az előjelek és akkor indítanak támadást.Ez az 1 hónap alatt hogy készülne fel Magyarország? A NATO reakcióit most felejtsük el.
2011. nov. 17. 21:06
 4/8 Pro Patria ***** válasza:
100%

Először hadi állapotot hirdetnek ki a két ország között.

Fegyver bőven van, tízezer számra amd-k raktáron, és gondolom ruha is.

A kiképzés - valószínűleg tartom, hogy - gyorsított ütemben folyna. És ahogyan írták korábban, először a tartalékosokat hívnák be. (Minden leszerelt sorkatona tartalékosnak számít X éves koráig.)

2011. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos a folyamat az a következő:Először is van egy olyan szervezet amit úgyhívnak hogy katonai hírszerzés, ez arra hivatott hogy figyeljen minden olyan csapatmozgást ami potenciális veszélyt jelenthet az Ország számára ennélfogva elméletileg kizárt a váratlan megtámadás. Ha mégis ilyet észlelnek akkor Van egy másik szervezet amit úgyhívnak hogy MH Magyar Honvédség, ő rendelkezik azokkal a fegyverekkel eszközökkel emberekkel és képzetséggel amivel elsőnek felveszi a harcot a behatolakodókkal. a harmadik intézmény a tartalékos állomány aki fegyveres kiképzést kaptak és ha kevés lenne az MH állománya őket mozgósítják második lépcsőben, és ha mégnagyobbnak ítélik a bajt akkor a tartalékos behíváshoz közeli időpontban elkezdik behívni és kiképezni a hadköteles korba tartozó embereket és mindezekkel párhuzamosan beindúlnak a diplomáciai erőfeszítések is a békés rendezésre. tehát akár hónapok is eltelhetnek míg rád sorkerül vagy szerencsés esetben be sem hívnak.
2011. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tomking1114 ***** válasza:
67%
Mire megkapod a meghívót. Romániát szétzúzta a NATO.
2011. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem kell neked be hívó,azonnal kocsiba vágod magad és a többiekkel együtt előkotorjatok a fegyvereket és hadba vonulunk.....
2015. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Üdv mindenkinek!


Nos én nem abszolút nem vagyok szakértő úgyhogy nem is kívánok fegyverek összehasonlításába stb. belemenni ha megengeditek.

Néhány gondolat:

Van egy ismerősöm aki valószínűleg szigorúan titkos feladatokat lát el ügynökként nem tudjuk a valódi nevét nem ismerjük a munkahelyét stb.

Egy alkalommal megkérdeztem tőle,hogy Magyarország képes lenne megvédeni magát ha mondjuk Románia megtámadná?

A válasz igen volt.

Rendelkezünk olyan fegyverzettel amivel képesek lennénk rá?

Elmosolyodott és azt mondta:igen.

Vajon milyen olyan fegyverünk fegyvereink lehetnek amik nyilván nem publikusak és nincsenek kitéve a sokak által emlegetett wikipédiára...

A másik gondolatom:

Hallottam olyasmit katonáktól akik saját maguk tapasztalták,hogy Magyarország jelenleg Szlovéniával szemben sem lenne képes megvédeni magát.

Nagy a vízfej kevés a hadra fogható személyi állomány sok a tiszt.

A hadsereg tárgyi feltételei alulmaradnak a jelen esetben Románia haderejével szemben.

Ugyanakkor ne felejtsük el,hogy létezik stratégia is.

Lehet egy kisebb sereggel is csatát nyerni.

Az mindenesetre valószínű,hogy nem adnánk könnyen a bőrünket ahogy eddig sosem a történelemben.

És még egy utolsó gondolat:

Amíg világ a világ addig lesznek háborúk.

A szerződések felrúghatók és fel is rúgják őket.

A Balkán és a Kárpát- medence pedig a világ egyik puskaporos hordója.

Tehát én nem csak elméleti lehetőségként számolnék egy ilyen forgatókönyvvel.

Sajnos sok esetben túl naívak voltunk és nem készültünk időben a konfliktusokra történelmünkben.

Hogy ki állna mellénk?

Talán a lengyelek...

De ez természetesen élesben derül ki és ahogy a világháborúkban is egy láncreakció indult el több ország lépett be harcoló félként pro és kontra.

Én személy szerint nem lennék meglepve ha egy ilyen helyzetben pl. a szlovákok oldalba támadnának de még azon sem ha a sógorok tennék ugyanezt.

Ezek természetesen elméleti kérdések az élet írja a gyakorlatot.

Lényegében nekünk legalább 55-60 000 fő elit módon ( Francia idegenlégió,zsidó haderő kiképzése stb )kiképzett aktív azonnal bevethető haderőre lenne szükségünk minimum 25-30 000 néhány napon belül mozgósítható tartalékkal modern fegyverzetre és jóval nagyobb számú légierőre volna szükségünk. Legalább 30-35 harci repülő és 4-6 harci helikopter.

De még egyszer mondom nem vagyok katona nem értek a témához hisz ez is egy szakma amit tanítanak Egyetemeken és űznek élesben terepen...

Köszönöm az olvasást és elnézést ha hosszúra nyúlt.

2018. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!