Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a legjobb vadászgép az...

Melyik a legjobb vadászgép az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
F/A-18, Eurofighter, Rafale vagy a Gripen a jobb gép?
2011. dec. 17. 20:24
1 2
 11/13 anonim válasza:
A Rafale szerintem valamivel gyengébb a Typhoonnál, a Gripen még inkább, viszont kisebbek az üzemeltetési költségei, mivel 1 hajtóműve van. A Super Hornetről nem sokat tudok, de szerintem a Typhoon a favorit. Egyébként veszett fejsze nyele ezeket hadrendbe állítani, hiszem már léteznek 5. generációsok is, és már most elavultnak számítanak. Szerintem jöhetnek a Predatorok meg az UCAF-ok. Nem lesz legalább emberáldozat pilóta nélkül.
2012. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

csak annyit szeretnék mondani az f22vel kapcsolatban, hogy ezek az új euro vagy orosz gépek csak a sárkányukkal térnek el szinte ettől, ne tévesszen meg a lopakodás, ez csak a repülők ellen nyújt védelmet és azt is csak egy bizonyos távból. A modern pl sukhoiok amikből már vannak rendszeresítve, de a eurofighter is már olyan erős radarral rendelkezik, hogy ez már nem lehet akadály egy bizonyos táv után. Egyik ország sem hülye, mindegyiknek vannak földi radarjaik amik főleg európának vagy az oroszoknak olyan erősek, hogy egy alacsony észlelhetőségű repülő sem tud becsusszanni a légtérbe. Az pedig hogy az f 22 letud lőni ilyen 4. generációs gépeket az is kicsit szürreális, kicsit olyan érzés ezt olvasni mint amikor az amerikaiak írogatnak youtubeon. Mindegyikben vannak besugárzás jelzők ergo tudnak róla ha közeledik feléjük egy rakéta amit még akkor is kitudnak kerülni ha az csak 15-20 kilóméterről kapcsolja be a saját radarját és itt jön be a nagy manőverezőképesség köztudott hogy nem csak közelharcra hasznos, erről ennyit.

A sikeres harci alkalmazás se tévesszen meg attól még lehet jó vagy jobb egyik a másiknál. Erre a legjobb példa az egyik discovery műsor (ezekre semmi képen ne hagyatkozz, propaganda az amerikaiaknak) amiben a t34 a világ legjobb tankja, de csak azért mert legyőzte a tigriseket ami tudjuk hogyan történt.

Ami még a vicces, hogy az f18 a eurofighter és a gripen egyforma fegyverzetű, gondolok itt az aim 120ra ergo szinte egy szinten vannak harci képességekben.

2012. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerinten ezek közül egyik sem!!!


Szerintem a P51D MUSTANG!!!


Gyáró north american aviaton


Hajtómü 1600 lóerős packard merlin 61-es


Legnagyobb sebesség 703 KM/H


Fegyverzet 6db szárnyra szerelt 12mm-es géppuska


A pilótafülke telljes egésszében harcra készült minden kéznél van nekem nagyon bejön.Ha valaki egy kiválló pilótafülkét keres akkor az a P51D Mustangban megtalálja!!!

A kiválló manőverezhetőség a motor nagy teljesítménye a nagy hatótávolság teszi ezt a gépet a vadászok vadászává.


A mustang egy vérengző cápa egy vad gyilkológép nem kiscicák mint a többi szar.


A mustangot a II.világháború után is 6 évig gyártották.


A nácik által uralt európában ezzel a típussal sikerült megszerezni a légi fölényt.


Réadásul a nyagy tűzerejű bombázókat is ez kísérte németország fölé.A mustang bmulatos 3200 km-es hatótávolságával 1 gép se vetekedhet.Az amerikai p51-esek majdnem 6000 ellenséget lőttek le európában.


Harci tapasztalat gazdaságosság újjszerűsségi fokozat és szolgálati idő terén a mustang ma is a legjobb repülőgépnek bizonyul!!!


Csak ennyi volt a mondanivalóm.

2014. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!