Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A vontatott lövegeknek van...

A vontatott lövegeknek van még értelme napjainkban?

Figyelt kérdés
Pl.: D-20

2011. dec. 22. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
a natgeón láttam egy filmet amiben ezekről volt szó,abban jól megindokolták h miért jók ezek még manapság is, csak már sajna nem emlékszek :D
2011. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Sőt! Ezeknek van csak igazán értelmük.
2011. dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És mért? Az önjáró lövegek gyorsan pozíciót tudnak váltani,önjáróak.
2011. dec. 22. 19:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, lehet érv az, hogy inkább az a célja hogy egy adott területre tudjanak velük koncentrált támadást intézni, nagyobb távolságból (támadás, védekezés során)...és itt nem a gyors előrenyomulás a lényeg, tehát nincs szükség nagyobb fokú mobilitásra, másrészt, talán olcsóbb így hogy egy "utánfutót" húz egy szimpla katonai teherautó, mintha ráépítenék az egész löveget egy megfelelő alvázra (aminek bírnia kell a löveg visszarúgását is)...másrészt akár mobil, akár nem, valamilyen szintű előkészítést, igényel az hogy harci állapotba legyenek hozva a lövegek.


Itt egy link a tüzérségi feladatokról is:

[link]


Ezek alapján van értelme, mert "olcsóbb" egy hajónál, repülőgépnél, vagy önjáró lövegnél, és ugyanúgy nélkülözhetetlen feladatot lát el ma is. :)

2011. dec. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
a von.löveg kissebb mint az őn járó, és jobban elrejthető!
2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a lő-táv, mennyiség ár arány miatt még mindig igencsak hasznosak. Egy műsorban mondták, hogy a II. VH-ban bármely amerikai egység tüzérségi támogatást kérhetett a rádiójukon, ez szerintem ma sincs másképp.
2012. jan. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gatyagumi ***** válasza:
100%

Van.

Lőtávban, pontosságban nem maradnak el az önjáró lövegektől. mivel legtöbbször maga a löveg azonos (vagy közel azonos), lásd D-30 és 2Sz1.

Az alkalmazott lőszerek is megegyeznek.

A modern számítógépes, hálózatra kötött tűzvezető rendszerekkel az irányzás sem lassabb (kivéve, ha az irányzás is önműködően történik).

Ami hátrány, hogy a kezelőszemélyzetnek nincs olyan szintű védelme, azonban ez a mai azimetrikus háborúkban, ahol nemigen kell tartani a tüzérségi ellentűztől, már nem annyira számít.

Másik hátrány, hogy a löveg telepítése a tüzelúállásban (sarkantyúk leásása, alaplap lehelyezése, stb.) hosszabb időt vesz igénybe. De manapság nem gyakran fordul elő, hogy a támogatást nyújtó lövegekkel pl. Afganisztánban tüzelőállást kellene váltani.

Előnye a vontatott lövegnek, hogy független a vontatójától.

Magyarul: az önjáró löveg egybe van építve az alvázzal. Ha lerohad az alváz, a löveg nem mozoghat, amíg meg nem javítják. Vontatott löveget pedig bármelyik megfelelően erős teherautó mögé föl lehet kötni, és akár pár perc alatt újra mozgásképes lesz.

Természetesen jóval olcsóbb is, és a fogyasztás is kisebb (egy teherautó azért kevesebbet eszik, mint egy 15+ tonnás alváz).

Úgyhogy szerintem a vontatott lövegek létjogosultsága ma is indokolt.

2012. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Istenem ennyi katona viselt enbert, tüzér voltam és már le írtam ,hogy miért használják még mindig!
2012. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
épp most adják a natgeón ha érdekel még :D
2012. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lemaradtam róla:/
2012. jan. 26. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!