Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a 11-13. század környékén...

Ha a 11-13. század környékén egy uralkodó meg akart támadni egy európai országot semmi különösebb ok nélkül, csupán hódítás céljából, a hadvezetőség és hadvezérek mindig támogatták ezt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a válasz: nem.

Hosszabban megtalálod a történelemkönyvekben (nem bunkózni akarok, de elég tág a kérdésed). Azért mondok pár példát: a keresztes hadjáratokra időnként nehéz volt összeszedni a lóvét. Valamint II. Edward angol királynak is voltak gondjai, amikor Wales ellen akart hadjáratot vezetni.

A kulcskérdés legtöbbször az volt, hogy mivel a háborúhoz pénz kellett, a pénzt meg kellett valahonnan szerezni. Ezt az általad megjelölt időszakban (főleg a vége felé) a fejlett rendi államokban nem lehetett a rendek beleegyezése nélkül összehozni. S bár hadvezetőséget kérdeztél, de ők döntően nemesek voltak, tehát az adóba is volt beleszólásuk.

2009. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy már eleve nagy és fejlett a hadsereg, nem kell pénzt költeni rá.
2009. máj. 20. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs. Ha nagy a hadsereg, akkor pénz kell költeni rá, mert zsold nélkül nem sokáig lesz nagy.
2009. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha még a zsoldot is ki tudják fizetni, akkor sem?
2009. máj. 20. 18:41
 5/8 A kérdező kommentje:
+minden ellátás
2009. máj. 20. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz pénzt kellett kérnie a királynak, és ezzel sokmindent kizsarolt a nemesség. A támogatást a király nem mindig kapta meg.
2009. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem én, csak tisztázni akarom az ügyet :)


Egy kicsit más oldalról közelítem meg a dolgot. Ugye, ahogy a kérdésben is mondtam, a támadó fél ellen nem tett semmiféle rosszat az adott ország, vagyis "ártatlan". Zavarta-e ez, az uralkodóhoz hű hadvezéreket, nemeseket? Vissza utasították-e úgy a parancsot, hogy a pénz/zsold kifizetésével nem volt probléma (mármint, hogy megkapták).

2009. máj. 20. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

A többi válaszolóval ellentétben én értem a kérdésed, hogy nem a pénzügy érdekel.

Ebben az időszakban a királyok maguk vezették az országot, ha jó király volt és szerette a nép akkor valószínűleg a hadvezérek is, és támogatták őt. Meglehet, hogy PL egy király meg akarja támadni a szomszédos országot, összehívja a hadvezéreit (tegyük fel 7-en vannak) abból 2 elelne van, de mivel csak ketten vannak nem elég erősek ahhoz, hogy fellázadjanak a király ellen.

A kérdésedre válaszolva: nem mindíg támogatták, de muszáj volt segíteniük.

2011. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!