Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok a helikopter...

Mit gondoltok a helikopter problémáról?

Figyelt kérdés
jelenleg van 24db mi-24 ( ebből csak 12 működik de a tényen nem változtat hogy attól még a másik 12 is a fizikai birtokunkban van és ha lenne rá pénzünk akkor meg is javítanánk ) 7db Mi-17 és 8 db Mi-8-as amiből 2014-ig évente 2 kapunk a finnektől ingyen tehát jelenleg összesen van 27 db + most kaptunk 2 Mi-8-at tehát 29 ezen kívül még kapunk 6-ot tehát 35 és azért még vegyük hozzá azt a 12 db mi-24-et (másnap alkatrészeknek jó lessz ) amivel együtt 47 van...... ha jól értelmeztem akkor kapnánk 30db UH-1 + 2 működőképtelen helikoptert tehát nem hogy modernizálnák hanem csak leépítenék a légierőt ( MÁR HA TÉNYLEG KIVONJÁK A MI-8 MI-17 ÉS MI-24-ET ? ) + az UH-nek kisebb a szállító kapacitása is mint a mi-8 vagy a mi-17-nek + mi a fegyverzete mert elméletileg kapunk hozzá, ha jól tudom az amerikaiak hell fire rakétákat meg gatlnig géppuskákkal használják mi is ezeket kapnánk hozzá mert én erősen kétlem tehát kapunk 30 szállító helit de akkor mi pótolja a harci helikoptereket vagy a mi-24-et nem vonják ki világosítsatok már fel

2012. jan. 12. 21:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
sajnos egyet kell hogy értsek
2012. jan. 15. 09:34
 12/13 anonim ***** válasza:
Valami csíra megint töröltetett egy hozzászólást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdező néhány kérdésére válaszolva:

3. Egyik sem "jobb" a másiknál, mindegyik más feladatkört lát el, a 24-es harci helikopter, a 8/17-esek főként (közepes) szállító feladatok ellátására vannak, valamint polgári feladatokra is bevethetőek, az UH-1 pedig könnyű szállító helikopter.



2. Támadó fegyverzet sztem nem különösebben fontos egy ilyen helikopternél, esetleg ha egyszer eljutnénak hozzánk, és felajánlanánk külföldi missziókra, akkor kapnának önvédelmi fegyverzetet...ezenkívül elvileg kapnának FLIR-t és NVG-t egy modernizáció keretében, ami viszont már nem ingyenes, ahogy a tartalék alkatrészek sem.

1. az eltérő feladatból jön, hogy nem vonnák ki a többi típust sem, a MI-8-asok üzemideje a végénél van, a MI-17-esekre vannak szépen kidolgozott modernizációs programok, ahogy a 24-esekre is.


a katona válaszolónak igaza van abban, hogy jelenleg kb semmire nincs elég pénz.

Jelenleg nagyon felkapott lett a MI-17-esek mordernizációja, ennek hatására többszörösére is emelték az árukat az oroszok is. Valószínűleg a nem működő helikopterek soha nem is lesznek megjavítva nálunk, a működőképes állománynak egy részéről olvastam olyan híreket hogy átesnének egy jelentősebb modernizáción (ez 2-3 helikoptert érintene), és a helik egy része már átesett részleges modernizáción (éjjellátó képesség megszerzése)

Tehát a 7 MI-17-ből lenne 2-3 gép, amit valóban bevethető lenne komolyabb harci feladatokra, ahhoz viszont megfelelően kiképzett hajózóállományra és sok pénzre van szükség. MI-8-asokból én 5+2 gépről hallottam, de lényegében mindegy is, plusz az orosz fél részéről sosem volt meg egyik eszközünkhöz sem a támogatottság (lásd MiG-29, vagy a helikopterek), ami szintén rossz, hogy az országban már nincs meg ezeknek az eszközöknek a felújításához szükséges háttér.


Összességében nem a helikopterekkel érzek problémát, hanem azzal hogy nincs semmire pénz, és ezek mellett a vezetőinkre mindent sikerül a lehető legdrágábban rásózni (lásd Gripen), és sztem ha megkapnának azt a 32 helikoptert, akkor ugyanúgy nem lenne pénz modernizálni őket, az állományt persze muszáj kiképezni rá, és onnantól lenne mondjuk 10 működőképes helikopter, meg 22 alkatrészbánya.


De valószínű sztem hogy az ára miatt úgysem lesz semmi az üzletből.

2012. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!