Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Január 12. -én múlt 69 éve,...

Január 12. -én múlt 69 éve, hogy a Don folyónál a szovjetek áttörte a 2. Magyar Hadsereg védőállásait. Ki emlékezik meg róluk?

Figyelt kérdés

"Ha ti elfelejtetek minket, az Isten felej el titeket."


Ez áll oroszországban egy magyar katonai temető bejárata felett.


Mennyire feletkeztünk el a magyar hősökről?


2012. jan. 13. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én például megszoktam,de szomorú,hogy a médiában ez helyett Justien Bieber megy!
2012. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
Nálunk minden évben van megemlékezés. (Tata)
2012. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nagypapám megemlékszik, mert gyalog kellett hazajönnie onnan és szinte az egész egysége odaveszett.. Szídja is a magyar hadvezetést hogy úgy jöttek át rajtunk mint kés a vajon.. Németeket is megutálta mert mindig kizavarták őket a szállásaikról a hidegbe -30 fok sokszor. Hősnek soha nem érezte magát, inkább nagyhatalmak kiszolgáltatottjának.
2012. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Elég szégyen az, hogy nem emlékeznek meg róla....de még nagyobb szégyen az, valaki azt se tudja, mi volt ott, mi történt és hasonlók...az ilyenek mégis hogy emlékeznének meg?
2012. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem az ilyenről azért nem szoktak megemélkezni mert ugye mai álláspont szerint mi a "rossz" oldalon harcoltunk és ha megemlékeznénk róluk az sokak szemében egyenlő a fasizmussal holott ez m*rhára nem igaz! Hősiesen harcoltak és megérdemlik a megemlékezést!
2012. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A Don folyónál? Mit kerestünk mink a Don folyónál?

Nem a katonát bántom, hanem aki odaküldte.

2012. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ThorgilsX ***** válasza:

Tisztelt utolsó:

Harcoltak a felmenőink hogy Te ma magyarnak mondhasd magad.A bolsevizmus ellen amit egész európa rettegett és gyűlölt...


Értem én hogy nem a katonákat szidod...de akkor kit?Isten nyugosztalja dédpapám mesélt róla...ő pl. a hadosztály parancsnokával együtt próbált meg kitörni nyugat felé...


Tehát hogy ész érvekkel érveljünk, kérlek nevezd meg kikkel nem értesz egyet és "szidod" őket.

2012. jan. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

"Harcoltak a felmenőink hogy Te ma

magyarnak mondhasd magad."


Nem azért harcoltak,hogy mi magyarnak mondhassuk magunkat,hanem mert Hitler azt mondta.

2012. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ThorgilsX ***** válasza:

Ezt mondd az önkéntes alakulatoknak.


Keleten,a vörösök ellen kb nincs olyan európai ország szülötte aki ne harcolt volna(az oroszok ellen)

2012. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 flindi válasza:

Az előttem szólónak:


Nem azért harcoltak h magyarnak mondhassuk magunkat... ha ez lett volna akkor most nem mondhatnám magyarnak magamat, hisz elbuktak.

Hitler bácsi utasítására voltak ott a Magyar hadak... Mi nem akartunk háborúzni... tudod Tisza öngyilkossága stb..


Helmet-nek: Mert nem zsidók vagyunk h minden rólunk a mi bánatunkról szóljon. Mert lassan nincs identitás tudatunk és a kollektív bűnösség bélyegét próbálják ránk sütni..

2012. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!