Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Díszelgőknél a színévesztés...

Díszelgőknél a színévesztés kizáró ok?

Figyelt kérdés
Mert kerestem hogy hova lehetne menni színtévesztéssel de nem találtam h a díszelgőket hova sorolják.Voltam már orvosin meg fizikai alkalmasságin és csak ezzel van problémám.Elküldtek anomaloszkópos vizsgálatra .már ott is voltam.
2012. jan. 13. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahoz nem kell színeket felismerned!

Azért gondolom mert a Petőfibe voltam baka és ott voltak ők is. Ott színekkel nem keztek semmit, de annál inkább a karbéllyal, azt pedig nem gyengén!

2012. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el! Én nem olvastam el mert, hosszú és nem érdekel, de hátha van benne valami erről.

2012. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

színtévesztőként lehetsz

F3. - vegyivédelmi,

F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,

F5. - muszaki,

F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),

F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.

2012. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom ezt honnan szedted, de az alap egészségügyi vizsgálaton azonnal kiszűrik a színtévesztőket!
2012. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy melyik korlátozási szinteket végezhetek el így csak nem tudom a díszelgők hova vannak sorolva. a támogató századhoz tartozik azt tudom.
2012. jan. 15. 12:09
 6/11 anonim válasza:
Hogy érted azt, hogy hova vannak sorolva?? A támogató dandárba tartoznak, azon belül van a díszzászlóalj, rendészzászlóalj.
2012. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

színtévesztőként lehetsz

F3. - vegyivédelmi,

F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,

F5. - muszaki,

F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),

F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.



ezel közül hogy a támogató dandár az melyikben van.

2012. jan. 16. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:
a honvédség hivatalos felvételijében van bent..... bár ez már lehet változott 2012-ben de ameddig a honlapokon ez a letölthető addig nem tudok mint mondani
2012. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Magyar Honvédség alkalmasság-vizsgálati rendjét a 7/2006 (III.21.) HM rendelet szabályozza. A rendelet 060 szakasza alapján minõsíti a szemész szakorvos a színtévesztést. Az alkalmasság megítéléséhez viszont pontosan kell ismerni a színtévesztés mértékét ( Anomaloscopos vizsgálat eredménye). A szemész szakorvos ettõl függõen hozza meg a „korlátozással alkalmas” vagy „alkalmatlan” döntést.


Amennyiben a döntés „korlátozással alkalmas”, akkor az alábbi fegyvernemekben nem teljesíthet katonai szolgálatot: F1=gépesített lövész,


F2 = harckocsizó, F6=rádióelektronikai felderítõ, lokátor technika.


Adott beosztásokat színtévesztést korrigáló lencse viselése esetén sem töltheti be.

Tisztelettel:


MH HEK Preventív Igazgatóság


Tehát ami lehetsz:

F3. - vegyivédelmi,

F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,

F5. - muszaki,

F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),

F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.


( Elöször bizts meghuznka a szemészeten de fellebezd meg mert másdfokon már elbírálják és tovább engednek ésszerü kereteken belül!!!

Remélem tudtam segíteni és kérek mindenkit hogy ha talál még ilyen vagy hasonló kérdéset másolja át ezt az üzenettet teljes tartalmában hogy végre nem keringjen már sok tévhítt ezzel kapcsolatban! Tisztelettel: EDT )

2012. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Viszont a díszek lövészek, tehát ebből a felsorolásból az F1, szóval akkor az nem lehetsz.
2012. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!