Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy valódi ütközet zaja...

Egy valódi ütközet zaja kézifegyverekkel és gránátokkal (tüzérség nélkül) éjjel mekkora távolságra hallatszik el úgy, hogy még emberi hangok is hallhatóak?

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Folyamatos karabély-, géppuskatűzben már fél méterről is ordítani kell, szóval emberi hangokat esélytelen számottevő távolságra kihallani belőle, max. egy-két artikulálatlan üvöltést.


Egyébként függ a terep adottságaitól, legyenek azok a domborzati viszonyok, vagy a terep fedettsége, stbstb... Kilométerekre elhallatszik a lövés, a gránát viszont speciálisabb eset...

2012. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen artikulátlan üvöltésre gondoltam, elsősorban sebesültekére. Figyelj! Elmondom miért kérdem, Békés megyében lakom és a 90-es években éjjelente többször is hallottam ilyesmit, lehetséges szerinted, hogy ténylegesen ezt? Hol volt hozzánk legközelebb ütközet?
2012. jan. 17. 05:55
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
a szomszéd szobában a tv minimum 30-as hangerőn volt
2012. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.


Nem feltétlen kell ütközetre gondolni.


Most nem rémmesézni, meg krimiestet akarok tartani, leírom amit tudok, aztán eldöntöd, hogy komolyan veszed-e.


Az oroszok kivonulása után nem kevés fegyver és lőszer maradt az országban, amihez olcsón hozzá lehetett jutni. Tonnaszám gurult ki a déli határokon a lőszer, ezerszám a fegyver.

A Délszláv háborúban hazánk volt a "raktárország". Mentek a mocskos üzletek, ki-be gurultak a vasúti szerelvények az éj leple alatt, és - amikor lehetőség adódott rá - a kamionok. Lőkösháza, Battonya, Hódmezővásárhely, Kétegyháza, sorolhatnám a árucserék és leszámolások helyszíneit.(most csak a környékeden lévőket említem, egyébként Pécstől Baján keresztül Szegedig ment az üzlet) Osztrák és magyar szervek is felvették a harcot az alvilági csoportokkal ha arról volt szó, de egymás között is "háborúztak" a maffiózók. A magyarok dolga sokszor csak a takarítás volt, ami a hullák és fegyverek eltüntetésében merült ki reggelente, de ha lehetett még napkelte előtt.


Tehát, hogy válaszoljak is, nagy esély van rá, hogy ilyen leszámolások fültanúja voltál, volt olyan időszak, hogy heti rendszerességgel aprították egymást. Mindezt az orrunk előtt, határon innen és túl.

2012. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!