Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan derítették ki hogy...

Honnan derítették ki hogy Irán atomprogramja nem békés célú?

Figyelt kérdés

Úgy értem : folyamatosan azt hangoztatja Irán hogy a programja békés, és kész tárgyalásokat is indítani.


Most nem akarok vitát szítani, nem pártolom iránt, csak érdekelne hogy honnan veszik azt hogy Irán atombombát gyártana?



(Amúgy az atombomba nem nagy hatáskörű, legalábbis azért gondolom ezt, mert anno amikor Japánra ledobták azt a 2-t, akkor nem terjedt annyira szét, Koreát [ami igencsak közel van] is alig érintette, olvastam valahol.)


Oké hogy félnek, én is félnék, na de akkor is. Ha Irán beengedett oda külföldi figyelőket vagy miket (mert azt állítja Irán, hogy beengedett) akkor honnan veszik hogy atombombára készülnek? Csak kérdezem, mert nem értem.


Annó a szlovákok is akartak atomerőművet építeni a magyar-szlovák határra, bár ezt a magyarok akadályozták meg 8és igazunk is volt), mert ne az országhatárra telepítsék már...



(tényleg NEM provokációnak szánom a kérdést, csak nem értem)


2012. jan. 29. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ha békés lenne a programja, már az első megszólításra beszüntetik. Energiát lehet szélerőművel, vízerőművel is termelni.

Az viszont jogosan gyanús a nagyhatalmaknak, hogy Irán már N+1 felszólítás, embargó után sem hajlandó befejezni.

Vajon miért ragaszkodnak ennyire az atomhoz?

2012. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de Iránnak nincs több atomerőműve.
2012. jan. 29. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Sehonnan, ez csak sima ürügy Irán katonai megszállásra. Irak és Afganisztán esetében remekül bevált a dolog...most Irán a következő.
2012. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a dúsítás más az erőműben és más a bombában.És hulladék lerakót sem építenek,vajon miért?Más fajta kell az erő műbe,más a bombának.Műholdról meg látszik,pláne "szak avatott,szemeknek".
2012. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Azt tudom hogy a fő célpont Izrael, de várható valami, pl egy nagyobb háború ami minket is érintene, vagy kisebb háború?

Vagy esetleg nem is lesz semmi mert annyi az embargó meg stb hogy Irán összeroskad....nem tudom.

2012. jan. 29. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Mert amerika úgy döntött hogy nem békés célú,le lehet rohanni a hozott demokráciáért lehet vinni jóvátételbe az olajat.
2012. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!