Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi kell ahhoz hogy katona...

Mi kell ahhoz hogy katona lehessek?

Figyelt kérdés
Az oké hogy érettségi,egészségügyi.pszichikai és fizikai alkalmasság.De hogy hova kell fordulnom hogy én márpedig szerződéses katona szeretnék lenni.Vagy hol kell jelentkezni,ha valaki odamegy és meg is felel akkor egyből felveszik.Mellette lehet a Zrínyin tanulni.
2012. febr. 9. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerencse kell hozzá.:D


Érettségi nem kell. Menj be egy toborzóirodába. Legegyszerűbb a lakóhelyed szerint illetékes hadkiegészítő parancsnokságon próbálkozni. Vagy ha nagyon rámenős akarsz lenni, akkor közvetlenül valamelyik alakulat személyügyi részlegét keresd fel. Ők nem biztos, hogy segíteni fognak, de annyit legalább megtudhatsz tőlük, hogy van-e náluk üres hely.

A katonaság mellett tanulhatsz is, ha van rá időd. Mondjuk a Zrínyin már nem, mert az megszűnt, de van még egy csomó főiskola, egyetem. Levelezőn bármit elvégezhetsz.

2012. febr. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pro Patria ***** válasza:

Bocsáss meg, de ha annyi önállóságod sincs, hogy visszakeresd a tucatnyi ugyanilyen kérdést itt GYK-n, akkor hagyd.

Csak az elmúlt 1 hónapban kb 5x tették fel ezt a kérdést, miért nem olvasod vissza azokat? A kérdés kiírásakor a GYK autómatikusan megjeleníti a hasonló kérdéseket, azokat miért nem olvasod el?...


Na de hogy válaszoljak is:


Annyi a dolgod, hogy elmenj a lakóhelyed szerinti toborzóirodába, vidd magaddal a legmagasabb iskolai végzettségedet, személyi irataidat, és mondd, hogy szeretnéd regisztráltatni magadat.

Ott majd elmondanak egy rövid tájékoztatót erről, ha van még kérdésed akkor azt megválaszolják, aztán adnak egy jelentkezési lapot. Azt kitöltöd, megkérdezik majd azt is, hogy hova szeretnél kerülni (milyen alakulatba), azt is beírják, aztán majd mondják, hogy várj, amíg lesz üres hely, és elköszönnek tőled.


Egyébként nem lesz üres hely, mert sokan már egy éve is várnak, hiszen túljelentkezés van, és a létszám feltöltött. Tehát lassú az előrehaladás a várólistáról.

Tisztképzőbe jelentkezhetsz (ugyanígy a toborzón, vagy ha már nem ott kell - nemrég szervezték át a dolgot -, akkor majd elmondják, hogy hol), de ott is nagy a telítettség, ráadásul nagy az elvárás is. (Én nem tudom, milyenek a tanulmányi eredményeid, te döntésed.)


Jelentkezhetsz tiszthelyettesibe, oda van a leginkább esélyed bekerülni (nincs túljelentkezés), viszont felvételi követelmény az angol alapfokú nyelvvizsga.


Ha maradt még kérdésed, várom.

2012. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
akarat, türelem, elhivatottság
2012. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!