Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az SS és a Wehrmacht tényleg...

Az SS és a Wehrmacht tényleg nem szimpatizált?

Figyelt kérdés
Dédapám (Isten nyugosztalja) németként a Wehrmacht-ban harcolt (nem volt náci, hanem katona) és régebben mondta, hogy nem szerették az SS katonákat. De hallottam máshonnan is, hogy nem szimpatizáltak egymással.
2009. jún. 5. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

tényleg nem.

az elején a Wermach lenézte az SS-t mert útszéli verőlegényeknek tartotta őket (volt is benne valami), az SS alapból lenézett mindenkit, mert ők válogatott áriák voltak. késöbb az SS bizonyította ugyan a rátermettségét (pl. a páncélos alakulatok), de a mentalitásuk, az esztelen harctéri viselkedésük és főleg a viselkedésük a hadifoglyokkal, elfoglalt területek lakosaival, zsidókkal stb. ismételten utálatott váltott ki a reguláris hadsereg tagjaiból.

2009. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Az ss katonák elvetemült,megátalkodott állatok voltak,akik nem ismertek se istent,se embert.Mindenki félt tőlük,még a wermacht katonák is.
2009. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát ja,az SS puszta létezése viszályt okozott a német állam és a fegyveres erők vezetésében.Az SS-alakulatok döntő többségben fanatikus hűséggel kötődtek a náci ideológiához és Hitlerhez, ugyanakkor a legjobban felszerelt, kiképzett és legmagasabb fokon motivált német százazföldi alakulat volt. Míg a Wehrmacht honvédő sereg volt, olyasmi, mint nálunk a honvédség. Alapvetően semmi közük nem volt semmiféle ideológiához vagy a politikához, egyszerűen tették amit kellett, katonák voltak.
2009. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Azt elfelejtettem mondani,hogy az ss eredetileg Hitler személyi testőrsége volt,ők végeztek az sa-val is.Elit kommandót képzelj el,igazi terminátorokkal.
2009. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

3.-ik vagyok. Én meg azt felejtettem el, hogy valóban ultradurva komandós arcok voltak!A kommandós csapatok vezetőjét valami Skorzeny-nek hívták, igazi brutál katona volt,a szövetségesek csak úgy nevezték; " A világ legveszedelmesebb embere.." '43-ban hajszál híjján elkapta egy kis titkos kommandókülönítményük Titót magát!, holott az ő főhadiszállása akkoriban egy kis szigeten volt a horvát partoknál, Rovijn- vagy Rovino mellett. Tavaly ott szilvesztereztem, rálátni a szigetre, elképzeltem milyen lehetett nyílt vizen megközelíteni az ultraőrzött szigetet:D:D

Ja, és azt tudtad, hogy '44 október 15.-én, amikorra már világos volt Hitler számára, hogy Horthy szeretne kilépni a német szövetségből és béketárgyalásokat folytat a ruszkikkal, szóval fogta magát egy kis különítménnyel, oszt nemes egyszerűséggel ellopták az ifjabb Horthy

Miklóst,másnap beültették a "helyére" a németeket kiszolgáló nyilas kormányt, így tudták biztosítani a maguk számára Magyarország "kitartását" a tengelyhatalmak oldalán!...:D:D:D:D

Olyan katonáik is voltak, akiket a szövetséges vonalak mögé dobáltak le kémkedni, összezavarni, kitűnően beszélték az angolt, franciát, még a szlenget is!

2009. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

...És ezért nem szabad egy kalap alá venni a vaskeresztet és a horogkeresztet...

Csak sokan elfelejtik.

2009. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Otto Skorzeny volt a kommandósegység vezetője, ő szabadította ki csapatával Benito Mussolinit, egyébként az SS SchutzStafel-t jelent, ami magyarul "védő tanács"
2009. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Schutzstaffel (két f-fel) és nem tanács, hanem alakulat.


egyébként jó, amit írtál...

2009. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igen... Az SS katonailag szinte mindenkit felülszárnyalt a II.VH-ban. Viszont az ideológiájukkal nem értek egyet. Jelszavuk is az volt, hogy "Meine Ehre heißt Treue" azaz "Becsületem a hűség" (persze a Führerhez, nem a német nemzethez)
2009. jún. 18. 11:38
 10/11 Jookoo ***** válasza:
79%
Nem szerették egymást.A Wehrmacht egyszerűen csak azsfaltkatonáknak csúfolta az SS-t mivel rengeteget szerepeltek díszszemléken,az SS pedig nem fajilag nézte le a Wehrmachtot hanem pusztán a kevésbé erős morál és a kevesebb kiképzés miatt. És az SS katonákat pedig nagyon nagy baromság állatoknak hívni.Aki ezt tezsi megkérdem: olvasott valaha az SS-ről a töriórákon kívül és orosz könyveken kívül? Na ugye hogy nem! Voltak köztük fanatikusok ez tény és való, de nagyrészüknek 44-re már bőven elege volt a náci pártból és ha valaki az összes SS katonát állatnak tartja az az ő véleménye szerint miben különbözik a nácizmustól? abban, hogy nem a zsidók az alsóbb faj hanem az SS?Gondolkodj mielőtt általánosítasz egy teljesen különböző emberekből álló csoportot.Az is igaz hogy a vezér Hitler volt de Himmler és Göebbels sokkal többet tettek azért, hogy az SS egy része fanatikus legyen.
2012. jan. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!