Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most ha kitörne a háború,...

Most ha kitörne a háború, akkor milyen káosz lenne. Hogyan hívnák be az összes 18 - 40 korik az embereket? Ti bemennétek a behívó parancsra?

Figyelt kérdés

[link]


Lehet, hogy hülye kérdések, de szerintem itt a harmadik világháború. Aki figyeli a híreket (nem az rtl) irán megtámadása nagyon veszélyes. Oroszország kína india nagyon fegyverkezik. Szerintem ha kitörne a közel keleten az atomháború, már nem is lenne szükség behíni az embereket. (mindenki meghalna a sugárzástól)

Március 8 án átalakítják a világhálót, valami vírusra hivatkozva. Valójában a készülő 3 világháborút akarják elhallgatni.


2012. febr. 24. 12:15
 1/9 Bajtárs ***** válasza:
53%
Hát én megpróbálnék nem bemenni. Ez az ország nekem semmi olyat nem nyújtott, hogy meg akarjam védeni. Se szépségében, sem anyagilag, sem biztonságilag. Nagyon sajnálom, hogy ide fajult. És igen. már nagyon érződik az előszele...
2012. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

"Ez az ország nekem semmi olyat nem nyújtott, hogy meg akarjam védeni. Se szépségében, sem anyagilag, sem biztonságilag."


De ha egy esetleges háború után nem maradna hazád akkor sírnál...

Figyelj, nem vagyok egy 1000évesszuperszittyamagyarhazaffy, de ha valaki az országot katonailag fenyegetné és egészségügyileg alkalmas vagy akkor igenis menni kell. Nincs mese. Ez is kötelessége egy állampolgárnak mint az adózás is. És lehet lepontozni kedves mindenki mert egy fideszes intézkedést védek (miközben nem vagyok fideszes, törjön el a kezem ha rájuk merek szavazni) de az csak a saját figyelmetek elterelése lenne. Mert ez nem a pártok közti ellentétről szól hanem egy esetleges külső fenyegetésről. Ne legyetek olyanok mint a török hódítások idejében a magyar nemesek akik mikor a török már a szomszédban volt szintén csak azt nézték hogy hol vonhatnák ki magukat mindenből. Ezért szívtunk utána több száz évig.


Kérdező: "Március 8 án átalakítják a világhálót, valami vírusra hivatkozva. Valójában a készülő 3 világháborút akarják elhallgatni."


Szerintem (és nem bántásból) menj el egy orvoshoz.

2012. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Te meg olvassál! (nem véletlen nem tudsz róla!)


[link]


[link]

2012. febr. 24. 13:05
 4/9 Treb ***** válasza:
Okos vagy. Egy világháború pont az, amit net nélkül soha nem veszünk észre :D
2012. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Te tényleg nagyon hülye vagy. Szerinted az első és második vh kitörésekor volt net? Nem. Mégis tudtak róla az emberek. Igazából nem értem a logikádat. Tételezzük fel, hogy az FBI tényleg leválaszt minket a netről. Kitör egy háború a Közel Keleten. Oké, hogy nincs net, de az újságok, a média már aznap eljuttatná az emberekhez a fejleményeket. A világháború meg attól világháború, hogy világméretű, tehát Európát is érintené. Szerinted nem vennénk észre, hogy eszelős tekintetű őrültek fegyverekkel masíroznának az utcákon? Másrészt se Kína, se India, se az oroszok nem fognak Irán oldalán beszállni egy esetleges fegyveres konfliktusba, ezt csak a jövőnkinfó, meg a kurucinfó meg az ehhez hasonló primitív "hírportálok" írnak. Amit a sok hülye állat persze egyből be is vesz, anélkül, hogy utánaolvasna valahol máshol is...
2012. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az az erdekes ebben a kuruc.info, jovon.info portalok joslataiban, hogy ok es a hozzajuk hasonlo ,,szenzaciohajhasz" mediumok, a gazdaikkal egyutt mar legalabb 3 eve josolnak minden evben egy uj vilaghaborut. Lehet, hogy korabban is josoltak, en 2009 ota (a Jobbik nagy attorese ota, mikor bejutottak az EP-be) olvasom rendszeresen a kurucot es a barikadot, es nem ez az elso vilaghaborut vizionalo irasok rajta. Ha jol emlekszem legutobb tavaly novemberben tort volna ki a nagy haboru, hala a jo egnek, hogy rosszul josolnak. Szerintem ezek es a hozzajuk hasonlo ,,bulvarosodott, szenzaciohajhasz" mediumok a tobbihez hasonloan csak az uzleti es reklam erdekek miatt hoz le ilyen manipulativ, legbol kapott, ellenorizhetetlen forrasu irasokat, mivel annyira szenzacios es a sok laikus szamara hiheto informacio, hogy elhiszik es sokan olvassak. A mai media pedig errol szol: minel nagyobb kozonsegem legyen! Kerdesre valaszolva: ha meg is tamadjak Irant az amerikaiak, az gyors haboru lesz, mivel nincs olyan hadsereg manapsag a Foldon, akar szovetsegben sem, amely akar feltartoztatni tudna az USA katonai alakulatait. Se Kina, sem az orosz hadsereg nem kepes erre, hiaba fejlett, de az amerikai szuperfejlett, ezt mindenki tudja. A gond ott lenne, mint Irak, Afganisztan, Bosznia, Koszovo es hasonlok eseteben: a (nem letezo) beke fenntartasa. Mert az ellenfel gerilla harcmodort folytat, besimul a civilek kozze, es nem lehet latni hol az ellenfel, erre legyen akarmilyen fejlett techikaju az amerikai vagy barmilyen hadsereg, nincs ellenszer. Beket fegyveresen nem lehet fenntartani. A masik dolog, hogy nincs olyan sulya Irannak, hogy egy fejlett kinai, orosz vagy barmilyen hatalom fontosnak tartana fegyveresen kiallni mellette. Mert bar megcsappant az USA gazdasagi hatalma, katonailag nem, oriasi elonye van, raadasul ott all mogotte egy egyedulallo katonai tomb a NATO, aminek a fel vilag tagja. Tulajdonkeppen ez szavatolja ezen orszagok biztonsagat, ez a szerzodes, ezert van beke Europaban es mas NATO orszagokban. Emlekeztek meg a 2001. szeptember 11.-ei esemenyek utan mik voltak Bush elso szavai!? ,,Tamadas eret az Egyesult Allamokat!" Ezzel eletbe lepett az Eszak-atlanti Szerzodes 5. cikkelye, mely szerint, ha barmely NATO-tag orszagot tamadas er, az a tobbi NATO-tag elleni tamadasnak minosul. A masik, hogy jelenleg hazanknak se mas Kelet-Kozep-europai allamnak nincs akkora sulya a vilag hatalmi jatszmaiban, hogy komolyabb veszely fenyegetne. Ha ugy alakulna a helyzet, hogy Kinanak, vagy Oroszorszagnak megerne (valoszinuleg nem eri meg senkinek) belemenni egy ekkora aldozatokkal fenyegeto vilaghaboruba, akkor sem az orrunk elott zajlana ez a haboru. Magyar katonak sem vesznek majd reszt benne, mivel tamado akcioban sosem vesznek reszt hazankhoz hasonlo helyzetu orszagok katonai, mivel annyira atalakult a modren hadviseles, hogy az ilyen akciokat a technikailag jol felszerelt privat, katonai szolgalatot nyujto ,,cegek" vegzik (pl. Blackwater katonak), a magyarhoz hasonlo nepek katonai a bekefenntartasban, ujjaepitesben tevekenykednek. Ha honvedo haborura kerulne sor, valamilyen veletlen folytan, akkor viszont minden magyar ferfiembernek (gyerektol az aggastyanig) kotelessege fegyvert fogni. Aki ezt nem teszi, az nem erdemli meg, hogy ebben az orszagban eljen, sot mas hazat sem erdemel. De hal' Istennek, ez a veszely, csak a hiszteriakeltesben erdekeltek szerint fenyeget!!
2012. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ami a jövőnk.info és a hasonló weboldalak szenzációhajhász híreit illeti ugyanolyan szinten vannak mint ez itt:


[link]


"Szorít az idő" Akinek nem tűnik fel: 2 éve írták ezt a "cikket"

2012. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az a tény, hogy 1947-ig nem létezett zsidó állam, és így nem is volt hol élniük, vagyis teljesen természetes, hogy a világ szinte minden államában éltek zsidók, és az is természetes, hogy ott próbáltak érvényesülni. Magyarországnak is mindig voltak zsidói, és jól meg lehetett élni velük, azontúl, hogy zsidók voltak, magyarnak vallották magukat. Olyannyira, hogy a '48/'49-es szabadságharcban külön hadosztályt állítottak ki és harcoltak a magyar szabadságért, egy hadparancsnok korabeli (és így hiteles) feljegyzése szerint egy 18 éves zsidó fiú, oroszlánként harcolva fegyverrel a kezében halt hősi halált, és ez csak egy példa. Mindebből látszik, hogy abból, hogy zsidók élnek köztünk, és most a (már létező) zsidó állam a körülötte fegyverkezik, mert a körülötte lévő államok bizonytalan léte erre készteti, nem kellene ezzel hülyíteni a népet, hogy jönnek a zsidók és elfoglalnak mindent...mert különben hogyan is zajlana ez?? Izraelben összecsomagol minden lakos és útnak indul? Ott hagyva mindent, amit felépített életében? Házat, emberi kapcsolatokat, munkát, barátokat, és mindent, ami oda köti? Háát...én nem tudom...
2012. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó, én sem hiszek ebben, de viszont valljuk be, Palesztinában kis túlzással így történt :D
2012. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!