Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek tényleg olyan...

Szerintetek tényleg olyan nagy szám az F-22 Raptor?

Figyelt kérdés

Most nem azért de mindenhonnan azt hallom hogy 5. generációs

a "király" vadászgép meg minden.De szerintem vannak/lesznek jobb gépek a Raptornál.Most ezzel nem azt mondom hogy nem tisztelem a képességeit de tapasztalat hogy az amerikaiak azzal vagánykodnak hogy leverik az ellenséget úgy hogy az ellenségnek lemaradottabb haditechnikája van....(pl.:1991-ben az Abramsek kilőttek egy marék T-72-est,de az M1-et és a T-72-t nwm kellene egy lapon tkeinteni)



2012. márc. 11. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

A Raptor konkrétan megbukott, rengeteg hiba került elő. Mondjuk jól néz ki, annyi.

Sokkal jobban teljesít eddig a Szuhoj T-50, amelyik az orosz válasz a Raptorra. Egyszerűbb, olcsóbb, amolyan oroszosan, de legalább használható és hatékony és felveszi a versenyt a riválisaival. Ja, és az is jól néz ki. :D

2012. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Az ára nincs arányban a harci értékével. Hadgyakorlaton megbukott már a jóval olcsóbb Eurofighterrel szemben, mi azért elég ciki.


Mondjuk az egyik legszebb hadrendben lévő gép a SU-27 után.

2012. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne rossz, csak elhamarkodottan rendszeresítették.
2012. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
A T50 PAK-FA tényleg jobb nála. De ettől függetlenül király vadászgép.
2012. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Már csupán az ára miatt sem jó! Nagyon sokba kerül és hiába költ amerika rengeteg pénzt a légierőre ez még nekik is sok. Nemhiába csökkentették le a megrendelt gépek mennyiségét. Plussz még az is közrejátszott, hogy közel sem felelt meg teljesen az elvárásoknak. Tény, hogy rendkívül fejlett gép és sok újítás van benne, de valahogy nem sikerült teljesen jóra a Raptor. Az F-35 Lightning lényegesen jobbnak ígérkezik.
2012. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sokat öltek a tervezésébe. Elképesztő manőverekre képes (persze az orosz gépek még mindig jobbak), és modern elektronikát kapott. Sok gond volt már a berepüléseknél is. Amióta képbe jött az F-35, azóta még inkább háttérbe szorul az F-22.

Azért a PAK-FA gépeket sem favorizálnám még, azoknak is van bőven hibájuk.

2012. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Gugu Gabor ***** válasza:
76%

Azért ne az legyen a fő össze hasonlítási alap hogy a su27 szebb mint az F22 (mondjuk szerintem is de ez mellékes :) ) Másrészt az F22 szolgálatban állt, az orosz válasz pedig még nem.

Tény hogy előre mutató koncepció, alacsony észlelehetőségű, és az elektronika amit belepakoltak sem utolsó. Szóval főleg az alacsony észlelhetőség és az elektronika adatkapcsolat radar egyéb apróságok miatt jó.

A gond az hogy az F22 és a 35 is még a hidegháború végének a gyermeke és mivel véget ért (szerencsére) nincs meg az ösztönző erő hogy kapkodják magukat a fejlesztéssel. Jelenleg ott van "talonban" ha kell.

Az tény hogy drága.. de ha a mai haditechnikát össze vetjük az 50 évvel ezelőttivel (főleg az elektronika miatt ami ugye a repülő gépeknél igen csak az előtérben van) akkor nem csoda hogy megdrágultak a dolgok.

Szerintem a németek is egy mai LEO2A6 árából a világháborúban nem egy panthert gyártottak volna. (tudom infláció stb de most lusta vagyok utána számolni)

2012. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kössz fiúk a válaszokat.Nekem eleve nem is tetszik ez a gép és most nem kinézetről beszélek mert engem nem érdekel hogy hogy néz ki (szerintem is csúnya egy gép). És tényleg nagyon drága,ha jól tudom kb. 150 millió dollár az ára.
2012. márc. 12. 16:16
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Jelenleg messze felülmúlja minden konkurensét.

Most állították le a gyártást, egyrészt ugye azért, mert a magas ár miatt a tervezettnél kevesebbet rendeltek belőle, de ha azt nézzük, hogy ~ 190 db van hadrendben belőle, az esetleg hasonló szintű J-20 -ból és T-50 ből pedig csak 2-3 prototípus szállt fel eddig, akkor elég nagy technikai különbséget láthatunk az országok között.

Jobb gépek majd lesznek nála, de jelenleg (légiharcban) semmi sem szállhat vele szemben komoly eséllyel.

2012. márc. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Az F-22 igaz h drága, és nem felelt meg mindent elvárt tényezőnek, de így jelenleg a világ egyik legjobb gépe. Ahogy az előttem lévő is írta, az orosz PAK-FA, illetve a kínai gép még csak prototípusok, berepülés alatt állnak, a sorozatgyártástól még évekre vannak, ellentétben az F-22vel, amelyből már jócskán akad az USA-ban.

A legnagyobb előnye a gépnek a többivel szemben, az a látóhatáron túli hadviselés. A korszerű elektronikának köszönhetően képesek arra, h az előtt kilőjék az ellenséges gépeket, mielőtt azok egyáltalán észrevennék az F-22es géppárt. (Ha jól tudom, azért is repülnek párban, mert az egyik méri be az ellenséget, a másik tüzel, de ebben nem vagyok biztos.)

Az ára igen irreális, legalábbis ezt mondják, de ha megnézzük az elektronikát, és a modern kütyüket, akkor azért illik belátni h nem igazán lehet ezt a gépet legyártani egy F-16os árából.

Anno az SR-71re is azt mondták h semmi értelme, sokat fogyaszt, veszélyes, nem biztonságos, drága stb. Ahhoz képest az USA egyik legsikeresebb gépe lett, több évtizedet szolgált, sorra döntött meg minden rekordot ami létezik. Pedig azt is egy veszteségnek könyvelték el az elején. (Igaz h nem vadászgép volt.)

Amíg a többi ország nem rendelkezik ilyen gépekkel nagy számban, addig sztem az F-22 marad a világ jelenlegi legfejlettebb gépe.

2012. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!