Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha sikerült volna 1848-1849-es...

Ha sikerült volna 1848-1849-es szabadságharcot megnyernünk és elszakadnunk Ausztriától, hogy alakulhatott volna a történelmünk?

Figyelt kérdés
"HA" kategóriás tudom.

2012. márc. 15. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Én örülök, hogy így alakult a történelem, Magyarországnak "véletlenül" akkor volt a legjobb dolga, amikor Ausztriával egy államszövetségben volt.
2012. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Oroszország ránk teszi a kezét.

Onnantól kezdve pedig, hogy a Habsburg ház trónfosztását kimondták, olyan irreális volt az egész, hogy semmi esély sem volt a győzelemre.

2012. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem lett volna világháború. Vagy ha mégis, mi a másik oldalon lettünk volna.
2012. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a ruszkikhoz mentünk volna.( Ők jöttek volna)
2012. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ThorgilsX ***** válasza:
100%

Ha megnyerjük...miért is jöttek volna ide Ivánék?

HA megnyerjük úgy az oroszokat is elvertük volna, nem csak a habsburgokat.

2012. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hama8 ***** válasza:
89%
Kitudja talán nem lett volna trianon megnyertük volna a világháborúkat és az egyik legerősebb nemzet lennénk a világon.
2012. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, én kifejezetten örülök, hogy nem az az oldal nyerte a második világháborút, amelyiken mi álltunk. Sőt, az enyhén Jobbik-párti töritanáromnak is ez a véleménye.
2012. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ThorgilsX ***** válasza:
Ha megnyerjük 48-49-et...az I.vh-ban valószínűleg nem a németek oldalán lépünk be, ugyanúgy ahogy a 2.-ban se...
2012. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem, ha megnyerjük 48-49-et, Trianon 70 évvel korábban következik be. Valószínűleg kevesebb területet vesztettünk volna, de a történelmi Magyarországot egybetartani nem tudtuk volna (gondolj csak a kisebbségek ekkori viselkedésére)
2013. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ormos Mária történész professzor asszony mondotta volt, hogy Trianont el lehetett volna kerülni, meg lehetett volna előzni, méghozzá százötven éve.

A fordulópont 1848/49 volt.

Ha itt sikerül megegyezni/kiegyezni a tótokkal, oláhokkal, rácokkal és horvátokkal, akkor nincs Trianon.

A Habsburgok felbiztatták őket, hogy autonómiát kapnak, ha harcolnak a magyarok ellen, aztán meg még rosszabb lett a soruk, mint annak előtte...


Egyébiránt egy független Magyarországon katonai szempontból esélye sem lett volna a kisebbségeknek a kiszakadásra. A tótok harmatgyengék voltak, a románok se tudtak ütőképes haderőt felmutatni.



Ha nincs az orosz megszállás, legyűrjük az osztrákokat, ezt nem én mondom, hanem hadtörténészek.


Amúgy az oroszoktól nem kellett tartani, nekik úgy hiányzott Magyarország, mint púp a hátukat. A cári kincstár üres volt, a folyamatos lázadásokat (pl. lengyel) is bajosan tudták elfojtani.

A cárt megzsarolták, ezért avatkozott közbe.

A trónját féltette.

2013. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!