Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország hadereje melyik...

Magyarország hadereje melyik szomszédunkénál erősebb?

Figyelt kérdés
Illetve, melyikénél gyengébb, mwnnyivel?
2012. márc. 15. 20:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A szlovákokénál. Talán.
2012. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Szlovákoknál,Szlovénoknál,Horvátoknál,talán a Szerbeknél.Osztrákokat nem tudom.A románokat talán le tudnánk győzni bár nagyobb a hadseregük és több embert tudnának mozgósítani háború esetén de nem annyival többet hogy esélyünk se lenne nem túl nagy a különbség szerintem tudnánk nyerni.Az Ukránok jóval erősebbek és többen is vannak(46 millióan)de azért mi már a történelem során vertünk le nálunk sokkal erősebb ellenfelet tehát szerintem lenne esélyünk mindegyikszomszédos országunk ellen még az Ukránok ellen is de azért kemény háború lenne amibe mindent bele kéne adni.Persze nem biztos hogy nyernénk mert azért sok mindenen függ egy háború.De ha sok olyan ember van aki nem fél a haláltól és képes mindent odaadni a győzelemért akkor meg lehetne nyerni.
2012. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Előzőnek annyiban igaza van, hogy a szlovénnál is, de a többi kár összehasonlítani.
2012. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szerintem horvát-szlovén-szlovák-román haderőnél jobb a magyar. A szerb osztrák és ukrán sokkal jobb szerintem. A szerbek pedig elég kemények, nemrég ért véget a sorkötelezettség.
2012. márc. 15. 21:23
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A horvát ugyanaz mint a szerb, van harctéri tapasztalat, a lakosságnál rengeteg fegyver. Román létszámban nagyobb, mobilabb, szárazföldi erő modernebb, lakosságnál megint rengeteg fegyver. Szlovák és a szlovén igen.
2012. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egyszer írtam egy választ, amiben kigyűjtöttem a környező országok haderejét, de most nem találom.


Szlovákokkal kb. egy szinten vagyunk, a szerbek most építenek le, úgyhogy már ők is kb. egy szinten vannak velünk (GDP %-ban sokkal erősebbek), az ukránok sokkal erősebbek, és messze a súlycsoportunk fölött vannak, a román hadsereg kb. 3x akkora létszámban, mint a mienk, és technikai eszközkészletük is nagyobb (bár csomó cuccuk elavultabb), az osztrákok létszámban nem sokkal vannak többen, de technikailag jobbak, a horvátok hadserege kisebb, de sokkal fejlettebb cuccaik vannak, a szlovénekre ugyan ez igaz, csak még kisebbek.

2012. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
14%
Szinte mindegyiknél. Egy szomszédunknak sincs ütőképes hadserege.
2012. márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%
Sajnos mindenkinél gyengébb. Szinte nincs is haderőnk.
2012. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A többit nem tudom, de a románoknál technikailag egy fokkal jobban fel van szerelve. Páncélosok terén a magyarok és románok kb egy szinten állnak (T-72 illetve TR-85 - szinte semmi különbség). A románoknak légierejük egyáltalán nem ütőképes, még mindig (már kissé lejárt) MIG-21 -eseket üzemeltetnek. Az egyetlen dolog amiben jobban "fel vannak szerelve", az a haderő létszáma, meg ugye van egy kis flottájuk is, amire nekünk tenger híján nemigen van lehetőségünk.
2012. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Amúgy a románokra jellemző, hogy lemásolják mások fegyvereit, aztán azzal büszkélkednek, hogy saját gyártmányú fegyvereket használnak. Néhány példa:


-A TR-85 a T-55-ös kissé felújított változata

-A Pm.md. 63/65, valamint a Pm.md. 80 az AKM-ből származik

-A Cugir géppuska PKM-et utánozza, annyira pontosan, hogy én még ma sem tudom egyáltalán van-e valami különbség a két fegyver között.

-A Pistol model 2000 a Jericho, míg a Carpati pistol a Makarov másolata.

-A PSL az SZVD Dragunov-al mutat közeli rokonságot.

2012. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!