Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » SA80 vagy FAMAS a jobb fegyver?

SA80 vagy FAMAS a jobb fegyver?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az SA80-ra szavazok

katonai tapasztalatom még nincs, sőt egyik fegyverrel sem találkoztam személyesen, de ha választanom kéne az SA80-ra voksolnék

ami engem erre a döntésre nyargalt, az az , hogy ugye bár az Egyesült Kir. használja ezt a fegyvert...na most ők elég erőteljesen részt vesznek afganisztánban és más helyszíneken is, és ahogy hallottam bevált a fegyver

sőt nekem a kinézete is jobban tetszik

2012. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát ennyi erővel a francia idegenlégióban meg famast használnak és így a famas is már sok háborút látott, egyébként olvastam egyik könyvemben hogy az angol katonák eléggé mérgelődnek miatta és nem sok jót mondanak az SA80ról
2012. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a FAMAS a jobb. Én sem használtam még egyik fegyvert se a kettő közül, de az alapján amit olvastam/hallottam, a Famas hatékonyabb. Mind a tűzgyorsasága, mind a csőtorkolati sebesség nagyobb és a Famas súlyra is könnyebb szinte egy kilóval, mint angol rokona.
2012. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]


eszerint a leírás szerint az SA80 sokféle problémával küszködött, megbízhatatlan, valamint Jane fegyverhatározó könyve is eléggé negatívan ír róla. szóval inkább a FAMAS, amit könnyen kezelhetőnek és pontos, megbízható fegyvernek írnak le(ugyanezen a honlapon megtalálod azt is). Az SA80ról találtam amúgy régen valahol egy hosszú leírást magyarul ahol részletezték, hogy miért rossz, és hogy miket fejlesztettek rajta, de nem találom sehol sem.

Angolul itt is olvashatsz róla:

[link]


Hangsúlyozom, hogy én nem vagyok fegyverszakértő, pusztán internetes források alapján mondom azt, hogy inkább a FAMAS.

2012. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!