Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » M1 Abrams vs PzK Leopard 2...

M1 Abrams vs PzK Leopard 2 A6, melyik csodagép nyerne?

Figyelt kérdés

A németek precízek, de az amcsik is jól összerakják a gépeiket, bár úgy tudom a Német tankok átütőereje még mindig páratlan, bár felszerelésben (stabilizátorok, ilyen ,olyan érzékelők terén) az amcsik nyernek.

Szerintetek?



2012. máj. 4. 22:44
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Mivel sima Abramst írtál ami 1980 kontrukcio kb ellenben a leopard A6 al ami 2008 as kb ezért az utóbbira tenném a voksomat.

(megjegyzem hogy az az átütő erő az A6 verzióban tényleg a németek javára billen előtte kb ugyan az az ágyú volt a két harckocsin bár az alapon azt hiszem angol (oroszokról koppintott) 105mm-es ágyú


Egyébként továbbra is fenntartom hogy az ehhez hasonló összehasonlításoknak nincs sok értelme mert ezeket nem lovagi tornára tervezték szóval nem 1v1 ben szépen szemben fognak felállni egymással szemben.

2012. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
67%
Azt olvastam külföldi oldalakon, hogy a Merkaba a legjobb tank a világon. A kettő közül talán a Leopard nyerne. De az amcsik mindíg csakk akkor támadnak ha túlerőben vannak.
2012. máj. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Gugu: a Leopard 2-t is a 70es években fejlesztették ki, ugyanabban az MBT-70 programban mint az Abramset. A 2A6 verzió kb az M1A2SEP-el van egy szinten, nyilván nem az A1-el kéne összehasonlítani.

Egyébként nagyjából az első találatig menne a dolog, utána valamelyik harckocsi harcképtelenné válna, szóval nem igazán a technika, hanem a személyzet tudása a döntő ebben a helyzetben.

Na meg persze a kommunikációs és harctámogató rendszer működése, abban meg az amerikaiak általában elég jók.


De amúgy az amcsik élesben nem küldenék oda az Abramset, inkább kérnének egy 1000fontos JDAM-et a Leopardra , vagy küldenének egy szakaszt egy Javelinnel.

2012. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nincs sok értelme csak tegnap este ezen gondoskodtam és feltettem a kérdést :D

és ha a fejlettebb abarsal küldjük harcba akkor milyen eredményt jósoltok?

2012. máj. 5. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Az előzőben már leírtam, de szerintem döntetlen, illetve nem jósolható meg.

Mindkét harckocsi egy lövéssel képes harcképtelenné tenni vagy leküzdeni a másikat, onnantól kezdve kiképzés, taktika, meg szerencse hogy az adott terepen melyik kerül előbb megfelelő pozícióba.


Kb olyan mintha azt kérdeznéd hogy ha feldobsz egy huszast fej vagy írás lesz-e. :D

2012. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind2 harckocsi fejlett és egyenrangúnak nevezném őket. Merkava abszolút nem a világ legjobb tankja mert manapság nem nagyon van ilyen ugyanis a mai MBT-k nagyon fej-fej mellet vannak. Én a kettő közül a Leopárdra szavaznék, de ez csak személyes vélemény.
2012. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a PzK nagy múltú cég, nem egy harckocsijuk lett világelső az évek során Pl PzK III. a maga idesében és a PzK V.
2012. máj. 5. 10:57
 8/9 claidheamohmor ***** válasza:
100%
Ír itt valaki a "Merkaba"-ról. Na, az amúgy Merkava, és teljesen más fejlesztési irányelvek alapján hozták létre, mint a nagy európai NATO-VSZ háborúkra tervezett tankokat. Ettől még jó tank. Viszont tényleg nincs értelme a "melyik nyerne" összehasonlításnak... tudod mit, az nyerne, amelyik hamarabb dob hatost :D
2012. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BiGBLoCK válasza:
19%
M1 adrams
2013. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!