Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy néz ki az a gyakorlatban...

Hogy néz ki az a gyakorlatban ha elfoglalnak egy várost/országot?

Figyelt kérdés

Töriből annyiszor hallottam, hogy elfoglalták Budát, meg elfoglalták ezt-azt a várost, meg ezt azt az országot. De ennyi. Nem mondott semmi konkrétat a tanár, hogy hogy néz ki egy ilyen katonai elfoglalás...


Hogy néz ki az? Mit csinálnak?

Bemennek pl. a Város házára, és kidobálják/megölik onnan a dolgozókat? És kész? Övék a város?

Vagy hogy néz ki ez gyakorlatban?:



2012. jún. 2. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevonul a hadsereg,ha van ellenállás akkor azt felszámolják.

Utána berendezkednek.

Nem azé a város akié a városháza.

2012. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a "berendezkedés" alatt mit értesz? Delhúznak pár sátrat, és ott vannak, vagy kidobálják a házaikból a civileket, és oda költöznek be?
2012. jún. 2. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elfoglalás alatt annyit kell érteni, megszakítják a kapcsolatot a szövetségeseiktől. Ha van az adott területnek vezetője, akkor megegyeznek velük.

Például az iszlám terjedésénél sorban foglalták el a keresztény városokat Afrikában. Volt lehetőségük megtartani a kereszténységet, de cserébe adót kellett fizetniük. Másik lehetőségük pedig az volt, hogy átveszik az iszlám vallást. És ellentmondás esetén megint csak bekeményítenek.


Másrészt a Nacionalizmus a felvilágosodástól jutott érvényességre. Az embereknek nem különösebben számított, hogy kinek mi a kultúrája (kivéve a vallást ha az adott sereg vallásban érdekelt). Magyarnak is az számított, aki magyar földön élt, a magyar királynak adózott. Ha elfoglalták a várost, akkor az általában nem végződik mészárlással, csak ha kifejezetten ez a céljuk - például Karthágó városának porig égetése.

2012. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden elfoglalás más. Attól függ, mi a célja, milyenek a körülmények. Minden estre a civilek legyilkolása egyáltalán nem kell, hogy részét képezze a megszállásnak, mert ők a hadijog szerint védett személyek, és az ellenük való fellépésnek többnyire amúgy sincs katonai értelme.


A megszállók az adott területen legalábbis részben átveszik a jogalkotást és a lakosságra kötelező rendszabályokat hoznak, és ami nagyon fontos, ők szedik be az adókat és hasznosíthatják az ország gazdasági erőforrásait. A megszállt terület közigazgatását és a bíróságait hagyhatják tovább működni, de természetesen ellenőrzésük alá vonják, utasításokat adhatnak a részére, elmozdíthatnak és kinevezhetnek embereket. A megszállóknak általában jó, ha a helyi közigazgatás valamilyen szinten a helyén marad, mert ez kevesebb energiát von el a haderőtől. De lehet olyan is, hogy a megszállók a saját katonai közigazgatásukat vezetik be és ezzel váltják fel részben vagy akár egészben is a helyi civil közigazgatást. Átvehetik a bíráskodást is, de csak független bíróságok útján.


A polgári lakosság javait a hadviselés céljából elismervény ellenében elvehetik, de a hadijog szerint csak olyanokat, amiket a hadsereg céljára közvetlenül fel lehet használni (gépjármű, benzin, élelmiszer, számítógép stb.) Nem lehet fosztogatni, így különösen a lakosságtól az ékszereket, műkincseket elvenni.


A polgári lakossággal szemben internálást alkalmazhatnak, ha a megszállóknak ártó tevékenységet folytat.


Az a lényeg, hogy megszállás esetén az egész megszállt terület a megszállók katonai céljait szolgálja, de bizonyos alapvető civilizációs normákat tiszteletben kell ilyenkor is tartani.

2012. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Egy város elfoglalása úgy történik hogy megszállják a stratégiailag fontos pontokat,pályaudvar,repülőtér,telefon/híradás központ,helyőrségi laktanya. Lényegében ellenőrzésük alá vonják a város létét meghatározó vérkeringését. Azután ellenőrző pontokat létesítenek a be illetve kimenő utakon és járőröznek demonstrálva a jelenlétüket és fenntartva valamilyen rendet.
2012. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!