Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a hősiességért adható...

Melyik a hősiességért adható legmagasabb katonai kitüntetés Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a legmagasabb katonai kitüntetés az a Magyar Köztársasági Érdemrend Nagykeresztje (katonai tagozat), de ezt leginkább ilyen magas rangú tábornokok, királyi családok tagjai kapják. De én olyasmire gondolok mint a Briteknél (és más Nemzetközösségbeli országoknál) a Viktória kereszt, vagy az USA-ban a Becsület érdemérem (Medal of Honor) és a Bíborszív (Purple Heart). Ezeket ugye egy egyszerű közkatona is megkaphatja viszont ahhoz hogy megkapja kiemelkedően hősies magatartás kell.

2012. jún. 22. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A hősi halál.
2012. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt most komolyan mondtad vagy csak vicceltél?!

- A hősi halottá nyilvánítás nem kitüntetés.

- Ahhoz hogy valakit hősi halottá nyílvánítsalak meg kell halnia, míg a fenit kitüntetéseknél nem feltétlen szükséges ez.

- Ma szinte mindenkit hősi halottá nyílvánítanak aki misszióban hal meg, függetlenül attól hogy ez milyen körülmények között történt. Az is hősi halott aki semmit nem csinál, de felrobban alatta az aknára futott autó.

- Míg a fent említett kitüntetéseknél feltétel, hogy az illető hősies magatartásának köszönhetően mások életét mentse meg.

2012. jún. 22. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Az I. és II. világháború idején volt a Magyar Vitézségi Érem (bronzfok, ezüstfok, aranyfok), de ezt már nem használják. Jelenleg nem tudom mi van helyette, de azon se csodálkoznék ha semmi nem lenne...
2012. jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!