Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a katonaorvos és a szanitéc...

Mi a katonaorvos és a szanitéc között a különbség?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy a katonaorvosok rendes orvosok, akik katonai szolgálatot vállaltak, míg a szanitécek szakvizsgát tesznek? Vagy hogy van ez?

Az USA-ban hogy működik ez a rendszer?



2012. júl. 22. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A katona orvos az orvosi egyetemet végzett orvos, a szanitéc az csak EÜ kiképzést kapott. Úgy tudom hogy az USA-ban is hasonló.
2012. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan nem tudom milyen kikepzest kapnak de nem kepzett orvosok, oket eleg nagy luxus lenne a frontra kuldeni.
2012. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát azért az EÜ-nél szerintem kicsit komolyabb képzést kap a szanitéc, mert az EÜ szerintem alapkövetelmény mindenfelé a katonaságban :D


A katonaorvos a harcmezőtől nem messze felállított sátorban van, vagy egy erre kijelölt épületben, és komolyabb beavatkozásokat, műtéteket végez.


A szanitéc pedig kint rohangál a csatatéren, és csak a gyors, sürgősségi beavatkozásokat végzi el, valamint addig kell életben tartania valahogy az embert amíg nem kerül a katonaorvoshoz.

2012. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TrükkösBélabá ***** válasza:
100%
A harctéri elsősegélynyújtó(combst lifesaver)egyszerűbb beavatkozásokat végez pl:seb ellátás,törések rögzítése,vénabiztosítás.A harctéri életmentő (combat medic) ezeken felül egyszerűbb sebészeti beavatkozásokat is el,végez.A combat lifesaver 2hetes,a combat lifesaver 6 hetes tanfolyam.Általában ez a két kategória mozog együtt a harcolókkal.Az elsősegélynyújtó egyben lövész katona is általában karabélyos .Az orvosok a tábori kórházakban dolgoznak de a feladat végrehajtás függvényében mozoghatnak a katonákkal is.Azokhoz a sérülésekhez amihez orvos szükséges(komolyabb műtétek,beavatkozások) nem lehet ellátni a harctéren.
2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TrükkösBélabá ***** válasza:
100%
Bocs a combat medic 6 hetes elgépeltem sorry.
2012. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen a gyors, és remek válaszokat!
2012. júl. 23. 14:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom sértés lehet, ha egy katonaorvost leszanitéceznek (csak úgy eszembe jutott :)).
2012. júl. 23. 19:30
 8/8 anonim válasza:
58%
a felcser az a katonai orvos? vagy az a szanitéc? vagy egy harmadik kategória ?
2013. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!