Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lépett be az USA a II....

Miért lépett be az USA a II. világháborúba?

Figyelt kérdés
...és miért pont a a szövetségesek oldalára, holott a németekkel, korábban, még üzleti kapcsolatokat is ápoltak? Talán gazdasági oka volt?

2012. aug. 8. 18:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
nem láttam, amit írtál. nem frissítettem azóta.
2012. aug. 8. 21:17
 12/24 anonim ***** válasza:

Hogy miért lépett be?Egyszerű a válasz


Igaz tudod hogy egy háború alkalmával rengeteg pénzt le lehet kaszálni?Még "szép" hogy ebből amerika sem akart kimaradni

2012. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

1: pénz

2: német tengo véletlenül elsülyesztett egy amerikai civil hajot

3: japán nagyon erösen importra volt utalva, és felfügesztették az olaj, acél és kitudja még minek az exportálását japánba.

2012. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

pl azért ami most van...


Japán terjeszkedni akart, az amcsik meg be akartak szállni a háborúba, csak a nép meg nagyon nem ezért kellett egy "pofon" pearl harbor.

ez kb ua mint amit 2001-be csináltak, kellett egy indok amivel mehetnek háborúzni, hát csináltak maguknak.


A britekkel nagyon jóba voltak mint most is ezért a szövetségesek oldalán...

2012. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

Látom, azért van bőven USA-ellenes aktivitás errefelé :)


Nos, kezeljük helyén a dolgokat. A Japán Birodalom a 19. század végétől erősen expanzív, imperialista politikát folytatott. Háborúzott a kínaiakkal (1895), aztán az oroszokkal (1904), majd belépett az első világháborúba, hogy megszerezze a német gyarmatokat (1914-18). 1933-ban kivonult a Népszövetségből, megtámadta és elfoglalta Mandzsúriát (1931), majd még egyszer megtámadta Kínát (1937). Ez utóbbi háborúban - a japánokra jellemző brutalitással - Nanking városában több mint 300 ezer civilt meg japán katonák, illetve százezerre tehető a megerőszakolt nők száma. Ez már kicsit sok volt a nemzetközi közvéleménynek, és a nagyhatalmak, többek közt az USA, Nagy-Britannia, Hollandia stb. úgy döntöttek, hogy elég volt Japánból, és valóban embargót vezettek be ellene, megfosztva ezzel az olajtól és egyéb nyersanyagoktól. Ezután Japán, nagyon magabiztosan és a legyőzhetetlenségükbe vetett hittel (Japán 1945-ig egyetlen háborút sem veszített el!) megtámadták az USÁ-t, akik jól helyrerakták őket az oroszokkal együtt.


Ennyi a történet, lehet adni a negatívokat.

2012. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A nankingi mészárlásról meg itt lehet olvasni: [link]
2012. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
42%

"Látom, azért van bőven USA-ellenes aktivitás errefelé :)"


Én meg látom hogy van aki csontig benyalna az usának

2012. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Személyeskedés helyett inkább konstruktív vita kéne, nem? Inkább azt írd meg, hol az előző válaszom melyik részével nem értesz egyet. Keress érveket, keresek én is érveket, és a végén konszenzusra jutunk. Bár azt valóban egyszerűbb leírni, hogy biztos "nyalok" az USÁ-nak. Naja, aki nem mindenért az Egyesült Államokat hibáztatja, az már nyal nekik...
2012. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Valahol mindkettőtöknek igaza van... De a kérdésem, nem a japánokra irányul. Van egy nagyhatalom, ami bármit megtehet, amihez kedve van, és meg is tette azt, amihez kedve volt ...de oka nem volt rá! Azt nem hiszem el, hogy az USA csak azért konfrontálódott volna Japánnal, mert nem tetszett a modoruk. Kizárt, hogy az amerikaiakat pusztán az igazság érzetük hajtotta volna, elvégre brutalitásban ők viszik a pálmát. (Hirosima, Nagasaki, Vietnám, Guantanamo)
2012. aug. 10. 20:04
 20/24 anonim ***** válasza:
61%

Brutalitásban a legtöbb nemzetnek van szégyellnivalója. A fent említett japán tömegmészárlásban például több civil halt meg, mint az amerikai atombombákban összesen. Az angolok koncentrációs táborba zárták a búrokat, a szovjet GULAG-okban százezerszámra haltak meg emberek. Ellenben az amerikaiak járnak élen a SAJÁT katonáik bíróság elé állításában, ha valami bűnt követnek el MEGSZÁLLT területen. Amikor három amerikai katona megerőszakolt egy japán nőt, akkor azokat amerikai bíróság elé állították és megbüntették. Egyszerűen nem értem ezt a féktelen, részrehajló és mindent történelmi tudást nélkülöző USA-ellenességet.


A másik: egy nagyhatalom mindent megtehet, nemcsak az USA az első. A britek a fél világot tartották uralmuk alatt, népeket irtottak ki kis túlzással, de ugyanezt csinálták a spanyolok, a szovjetek, a japánok, a németek és még lehetne folytatni. Amikor egy ország nagyhatalommá válik, az azért lesz nagyhatalom, mert bármit megtehet (bizonyos korlátokon belül).

2012. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!