Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Észak-Korea egyszer megtáma...

Ha Észak-Korea egyszer megtámadná Dél-Koreát, és tegyük fel elhárítanák azt, akkor indítana Dél-Korea és az USA ellentámadást?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nyár végén tartja Dél-Korea és USA a haditengerészeti gyakorlatát, ahol Észak-Korea mindig fogat vicsorgatva néz végig. Ki tudja, ha egyszer megunják és lerohanják Dél-Koreát, hogy támadástól félnek akkor mi lenne? Azt hallottam hogy háborús helyzetben Észak-Korea minden polgárát felfegyverezné, és az országot erőddé változtatná. Így csak bombákkal kóstolgatná az Usa? Tudom hogy volt már X ilyen kérdés, de most éppen aktuális.
2012. aug. 26. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem valószínű, hogy ezt meg mernék tenni.

Másrészt az, hogy felfegyverzik a teljes lakosságot, szerintem semmit nem jelent. Mindenféle katonai képzettség nélkül hiába szaladgálnak gépfegyverekkel. És szerintem a lakosság nagy része simán megpróbálna meglépni.

2012. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért van annyira agymosott a lakosság nagyrésze hogy fegyverrel védekezne.
2012. aug. 26. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de ha most a kezedbenyomnék egy AK-t, te se húznád sokáig mondjuk a Delta Force ellen :D
2012. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ugye szinte mindenhol éhezés és nyomor, az állóképességük sem tartana sokáig.
2012. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Az északiak haladnának 5 km-t délre, meglátnák hogy ott milyen az életszínvonal, és máris fordulnának vissza... kicsontozni-kibelezni Éles Elméjűt!
2012. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vadkan01 ***** válasza:
76%
most hogy Kim Jong Un felmondta a fegyverszüneti egyezményt és elkezdődik a "szent háború" így az egyik biztos egyesíteni fogja az országot ha Dél vesztésre áll akkor USA biztos hogy beszáll , Kína és Oroszo. bizonytalan de a háború már elkerülhetetlen ott
2012. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Na jó, de ha most a kezedbenyomnék egy AK-t, te se húznád sokáig mondjuk a Delta Force ellen :D"


Hát én nem, de ha 5 millió ember kezébe adsz?

2012. aug. 26. 20:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor maximum mindkét oldalon nagy lenne a veszteség. Képzetlen emberek nem hiszem, hogy sokáig tudnak bármit csinálni a fronton.

Egyébként jó kérdés, szinte egész nap ez jár a fejemben, ugyanis szerintem már épp ideje lenne kezdeni velük valamit, mielőtt a végén elkezdene atomrakétákat lődözni a vakvilágba.


Szerintem nem tudnának minden embert felfegyverezni, nem tudom pontosan, hogy mennyi fegyverük van, de szerintem ennyi biztos nincs.


Meg azért a XXI. században nem sokat számít, ha minden ember kezébe nyomnak egy gépfegyvert, hiszen ott a rengeteg vadászgép, drón, bombázó, hadihajó... Azok ellen meg max. a rakéták érnek valamit, de ugye amikor Líbia harcolt az USA ellen, akkor sem sikerült 1 db gépet sem kilőniük, egyetlen F16-os zuhant le...


Kérdés, hogy lenne-e bárki, aki beáll Észak-Korea mellé, de erősen kétlem. A kínaiak állítólag már unják őket és nem lenne érdekükben szembeszállni az USA-val, oroszok meg dettó.


Szóval szerintem ígyis-úgyis veszítenének, csak max. tovább húznák, mint amúgy.

2012. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, ha az USA jelenlegi hadrafogható állományát nézzük, már az egymagában nagyobb, mint Észak-Korea lakossága. És náluk van a technológiai fölény. Észak-Koreának jelenleg esélye nincs.
2012. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi esélyük nem lenne. Tegyük fel, hogy támadnak. Első lépésben át kell haladniuk a demilitarizált 38. szélességi körön, ami körülbelül 10-20 kilométer mély, utána lövészárkokból, betonbunkerekből, megerősített őrházakból, tüzérségi bázisokból, harckocsi akadályokból és kiterjedt légelhárító rendszerekből álló gondosan kiépített védelmi rendszerrel találkoznának, ami szintén körülbelül 5-10 kilométer mélységig van kiépítve. Ha netalántán azon is túljutnának, ahol körülbelül a hadseregük fele ottmaradna, akkor szembe kell nézniük a Dél-Koreai légierő több száz f-15,f-16,f-4-es típusú vadászrepülőgépével, amik ellen ők mig-15, mig-17, mig-21-es vadászrepülőgépeket tudnak bevetni. A gépállományuk 60%-án nincs fedélzeti radar, célra maximum rádiós útmutatással tudnának repülni, azt azonban megzavarják, arról nem is beszélve hogy a gépállományuk tetemes részére nincsenek irányított légi harc rakéták integrálva, bombázni csak a második világháborús módon tudnak. Rengeteg elavult t-55-ös típusú harckocsijuk meg valami kínai vackuk is van, de láttam náluk t-34-est is ahogy néztem a parádéikat. Azok meg izzó fémhulladékká válnának a déliek AH-64-es típusú csatahelikopterei miatt. Szöulig semmi képpen sem jutnának el. A hatalmas szárazföldi hadseregüket egyszerűen szépen módszeresen elpusztítja a déliek igen modern légiereje, az ő légierejük ütőképességéről pedig nem igazán érdemes beszélni, mivel az nem ütőképes. Ezek sose hallottak még a célmegjelölő konténerről vagy az infracsapdáról. Szal USA nem is igazán kéne oda, a déliek légiereje nagyrészt önmagában megoldaná a kérdést arról nem is beszélve, hogy az éhező, terrorizált, és megfélemlített lakosság lehet nem igazán pusztulna el az éleselméjűért, aki valószínűleg az első órában behúzódna egy bunker mélyére és onnan osztaná az észt
2012. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!