Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mihez kezdünk így?

Mihez kezdünk így?

Figyelt kérdés

Ugyebár elméletileg minden magyar állampolgár kötelessége a Magyar Köztársaság védelme, ha azt támadás éri. De mivan azokkal akik nem kaptak katonai kiképzést, mint mondjuk én, mivel sorkatonaság nincs màr és még egy nyomorúlt fegyver sem volt a kezemben soha. Hát így csak golyófogónak vagyok jó, vagy árok ásásra.

Egyáltalán honnan lesz elég fegyver, hogy minden katonáskodásra alkalmas férfit delfegyverezzünk?



2012. szept. 9. 17:24
 1/10 A kérdező kommentje:
ó. Legyünk optimisták és ne beszéljünk mindig háborúról (most amúgy is divat ez a 3. világháborús téma), de kíván ha bekövetkezik akkor itt ni lesz?
2012. szept. 9. 17:29
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ezesetben besorozás lenne és kapnál egy gyorstalpalót. Mindenestre óriási hiba volt eltörölni a sorkötelezettséget.
2012. szept. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, vannak itt azért ennél fontosabb és gyakorlatiasabb kérdések is. Miből és hogy lesz nyugdíja a mai középkorúaknak, mit lehetne tenni a 4 millió létminimum alatt élővel, hova vezetnek az egyre éleződő etnikai feszültségek, egyáltalán miből tud ez az ország megélni a következő évtizedekben?


Ha nem vetted volna észre, ma már a nemzetközi újraelosztást nem a háborúk, hanem a pénzmozgások szabályozzák. Ha te félted Magyarországot, akkor annak próbálj utánanézni, hogy hogy lehetne felszámolni a hatalmas államadósságot, és az ebből eredő adósrabszolgaságot. Azt felesleges elhárítani, ami nincs (külföldi támadás).

2012. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én amennyire tudom a dolgokat ez úgy működik hogy akkor minden 18 és 40 közötti férfi állampolgárt behívnak katonaságra először az egészségesebb emberek kapnak katonai kiképzést aztán mehetnek oda ahova kell. Akkor egyes embereket irodai munkára fognak be vagy kórházi vagy egyéb munkára ami ugye a hadsereg ellátásához kellhet akár, mert ilyen is lehet, főleg azokat küldik oda akik nem bevethetőek vagy csak részben. Meg olyanról is tudok hogy amolyan polgári védelembe is küldhetnek embereket főleg már idősebbeket ilyen 35-40 év körülieket vagy olyanokat akik nem alkalmasak a katonai feladatok ellátására. Én ezekről tudok bár nem biztos hogy szó szerint így van leírva. És nyilván való ha az országunk területén lenne a háború akkor először a már kiképzett katonákat küldik ki vagy azokat akiket már korábban kiképeztek még a sorkatonaság idején.
2012. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pietrosol ***** válasza:
81%

Szia!


Jómagam még részesültem a sorkatonai szolgálat nevű tragikomédiában!Az ott szerzett ismereteim ellenére semmiféle garanciát nem vállalok arra nézve,hogy egy esetleges katonai akció során sikerrel védeném meg az országot!


Azon kívül,hogy rendkívüli önfegyelmemnek köszönhetően nem lettem alkoholista,semmiféle harcászati tapasztalatot nem szereztem!

2012. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A sorkatona harcértéke a nullához közelít.

Az emberrel nem sokra mennénk, ha az ellenség drónokkal jönne.

Mire megkapnád a behívódat, az ellenség már rég elfoglalná az országot (ha minden technológiájukat bevetik, szerintem kb. 1 nap elég lenne az egész ország elfoglalásához)

Egy szó mint száz, a mai katona semmit sem ér támogató technológia nélkül.

2012. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nincs szükség sorkatonákra, abban a formában, ahogyan az régen volt.


Ha megnézed, nagyon kevés helyen van már ilyen rendszer, és lehet, hogy már ott sem sokáig. Úgyhogy nincs olyan "ellenséges tömeghadsereg" sem, ami ellen esetleg jók lennének a sorkatonák.

Európában szinte mindenhol önkéntes/kivatásos rendszer van.

Ha Magyarországon el is kezdenének behívni embereket, az maximum valamilyen természeti katsztrófa esetén következne be gátépítésre. Fegyvert nem adnának senki kezébe.


Még annyit, hogy Pietrosol barátunk valószínűleg a 90-es vagy 2000-es években lehetett sorkatona, nem feltétlenül elsőlépcsős alakulatnál. Azt azért ne hasonlítsuk az 50-es, 61-as 70-es évek rendszeréhez. A 80-as években kezdődött a sorköteles rendszer erjedése, ami a 90-es évekre a laktanyabezárások, alakulatfelszámolások miatt elérte a tetőpontját. A hivatásos állomány állandó bizonytalanságban élt, a pénzek fogyása miatt sokszor az 50-es évek színvonalán. Mindig egyre kevesebb pénz jutott a kiképzésre, a karbantartásra, a fenntartásra, és a kiképzők is egyre kiábrándultabbak lettek, mert jöttek a hírek, hogy ezt a laktanyát is felszámolták, erre sincsen keret, megint csökken a költségvetés, de ki kell képezni a következő időszakot, stb...

Sokaknál ez erősen a munkamorál rovására ment. A részeges, hanyag, bunkó tisztekről és kiképzőkről szóló történetek mögött ez húzódik meg.

És sokan csak ezt látták sorkatonaként, mivel csak rövid időre vonultak (mindig egyre rövidebbre), és nem látták belülről a 10-15-20 éves leépülési folyamatokat és tendenciákat.


Sajnos az ilyen emberek ezt a képet vitték magukkal a Honvédségről, és ezt terjesztik továbbra is a mai fiataloknak.


Kicsit a dolgok mögé kellene nézni, és nem divatból fikázni valamit, amit nem is értünk igazán.

2012. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:

"A sorkatonával nem sokra mennénk ha az ellenség drónokal jönne."

Akkor mi a csudának kellenek a klasszikus megszáló katonák például Afganisztánban? Azért mert az ellenállás ot hű de modern technikával rendelkezik?

Más egy támadás, lerohanás, megsemmisítés és más egy ország megszállása és megtartása. Az első, az megy gépekkel. A másodikhoz már ember kell. Kiképzett ember. És az ellenálláshoz is.

2012. szept. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát mi itt nem vagyunk egy Afganisztán, bár ott se igazán háború folyik. De itt Európában nem várható már semmiféle háború.
2012. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
Előző, angyal szóljon belőled. De ezt hitték nem is olyan régen a horvátok, bosnyákok...
2012. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!