Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szeretnék szerződéses katonána...

Nikimuci kérdése:

Szeretnék szerződéses katonának jelentkezni, és érdekelne, hogy így 2012-ben van-e értelme?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy mennyi idő míg behívnak egyáltalán, számíthatok rá hamar, vagy ücsörögnek a dolgon évekig is? Illetve, érdekelne még hogy szerződéses katonából idővel lehet hivatásos katona? Csak mert úgy tudom, hogy hivatásos katonának így nem jelentkezhetek, csak ha van felsőfokú végzettségem.

2012. szept. 14. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Katonaságba, mindig is lesz értelme jelentkezni... Amíg a hazád szolgálatában állsz, addig van értelme... És persze, idővel külföldi missziókra is jelentkezhetsz... (1 év)
2012. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Átlag 4-6 hónap mire eljön a bevonulás napja, hivatásos katona lehetsz ha már elértél valamennyit, van értelme! (én
2012. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
- (én
2012. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
értelme éppen lenne,ha ez egy normálisan müködő hadsereg lenne!Sajnos nem az!
2012. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod?
2012. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pontosan onnan!Ismerek egy csomó jelenleg is szolgáló katonát és én is sokáig voltam az!
2012. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem sok értelme van... Egy hosszadalmas stagnálás után is csak minimális növekedést érhetsz el anyagi téren. (a missziókat most nem veszem ide) nekem perpill elég sok cimborám katona. Szerződésesként. És az összes csak átmeneti foglalkozásnak választotta, mivel nincs munka. Itt is csak a minimálbért kapják (plusz egy két juttatás... Kaja, utiköltség, ruha meg ilyenek, de ezektől sem kell hanyattvágódni) jah és az hogy a szerződéses állományból hivatásosba léptessenek elő... Az esély szinte egyenlő a nullával.
2012. szept. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Én hivatásos katona vagyok, és igen le kell valamit tenni az asztalra a jó fizetésért, nem csak várni, és sajnálni magunkat..

Kérdező végezd el a Nemzetvédelmi Egyetemet (Bár nem tudom milyenek a képességeid). Ha ott diplomát kapsz, hivatásos katona (zászlóskén) kezdessz.

2012. szept. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem kezd zászlósként!Nem tudom,de hol vagy hivatásos katona,de jó nagy baromságot mondtál!


Ha valaki elvégzi a ZMNE-t akkor hadnagy lesz,ha nincs meg minden a diplomához akkor őrmester és ahogy mindent meg csinál és meg van a diploma akkor előléptetik hadnagy-á ha van szabad hely.(nyelv vizsga szokott gondot jelenteni)


Ha Szentendrén végzi el a katonai középsulit akkor őrmesterként kezd.

2012. szept. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rand válasza:
100%

Egyértelmű, hogy kamuzott az előtted szóló, persze hogy nem zászlósként jössz ki ZMNE-ről!

Egy álmodozóhoz van szerencsénk, akit megillet a pár másodperc jó érzés, amíg leírta hogy Ő hivatásos :)

2012. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!