Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van annak valami következménye...

Van annak valami következménye, ha nem megyek el a katonai alkalmasságira, amire elő vagyok jegyezve?

Figyelt kérdés

Még a nyáron jelentkeztem katonai alkalmasságira, viszont sikerült felvételt nyernem egyetemre, így már nem akarok elmenni.

Ugye semmi következménye nincs annak, ha nem megyek el bármilyen előzetes bejelentés nélkül?

Tegyük hozzá, hogy a toborzó zászlós úr azt mondta nekem az irodai látogatásom alkalmával, hogy 2 napon belül hívni fog, hogy biztos-e az időpont az alkalmasságira. Azóta is hív... Hozzáteszem még azt is, hogy amikor ott ültem vele szemben, éppen felhívta valaki őt azzal az ürüggyel, hogy nem kapott tőle hívást. Így hát nagy valószínűséggel nem az én mobilom rossz.

A katonai adatbázisban benne vagyok, mert felvette az adataimat. Abban már benne is maradok?


2012. szept. 21. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ma már nincs kötelező sorkatonai szolgálat.
2012. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nem vesznek fel, de nem fognak emiatt hadbíróság elé vinni. :D

Ha még nem mentél el az alkalmasságira, szerintem max. felvételi listán lehetsz, az adatbázisban nem valószínű, mert meg kell felelni az alkalmasságinak, ha nem felelsz meg, még mindig elbocsáthatnak.

Szerintem mondd le, amikor legközelebb hív.

2012. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hívd őt fel, hogy felvettek egyetemre és töröljenek az adatbázisból.
2012. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz ebből semmi baj. Felhívód őket megmondod hogy ez meg ez van felvételt nyertél egyetemre nem szeretnél katona lenni és vissza lépnél. Mivel már nincs kötelező katonaság így probléma nélkül lemondhatod. De azért te hívd fel őt jobban jársz mert akkor nem fognak pattogni ha te szólsz hogy nem szándékozol menni minthogy akkor derüljön ki amikor már találtak neked időpontot.
2012. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 21. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
én is hasonló helyzetben voltamk azzal a különbséggel, hogy én még csak nem is szóltam nekik. :) de nem lett semmi gond.
2012. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, végül én sem szóltam senkinek. :DDD
2012. nov. 3. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!