Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik fél nyerné valószínűleg...

Melyik fél nyerné valószínűleg egy lehetséges Kínai-Japán háborút?

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 25. 18:25
1 2 3 4
 31/40 Skydive ***** válasza:

Ember, te kezdtél el személyeskedni. ha visszaolvasol reagáltam az érveidre. Többségét meg is cáfoltam. Nem mondom, hogy mindenben tévedsz, néhány dolgot jól látsz. Azt is elismerem, hogy én is elég keveset tudhatok a témáról, de az biztos, hogy nálad mindenképpen többet. Ja igen, nem vagyok szerződéses katona, ezt nem tudom miből vetted. Ebből is látszik, hogy rosszul rakod össze a dolgokat (gondolom olvastál már tőlem választ hadsereg, hadvezetés témakörben).

A másik, hogy soha nem magasztalok fel valamit azért, mert én azt használom. Éppen erről beszéltem már pár válasszal ezelőtt is: képes vagyok - veled ellentétben - objektív lenni. Kár ezen vitázni tovább, mert nem jutunk dűlőre. Te azt gondolod Kína bedarálná Japánt... hát nekem aztán mindegy. Van aki a húsvéti nyusziban hisz van aki másban.

2012. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

A hazudozást fejezd be, felteszem, japán ledobna 3 atomot kínára, kína válaszul küldene 16 öt, japánnak 2 is elég volt, hogy leálljon, kína viszont sokkal nagyobb.

Amúgy meg olvasd vissza miket írtál, elkezdtél engem pszihologizálni, hogy mit rontottam el gyerekkoromban stb.

Jah és többször is hangoztattad, más témáknál, hogy te milyen kemény katona voltál stb. Tehát ezek szerint mégsem vagy az, csak mindig alkalmazkodsz az adott témához. Hát igen trollokból nem fogyunk ki.

2012. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Skydive ***** válasza:

Szerződéses és hivatásos között van némi különbség. Látod, megint csak magadat járatod le. Olvasd vissza te amit írtam.

De tudod mit. Privátban leírom, hogy miként kapcsolódik a pszichológia és a sereg rendben? Mellesleg az atombombás okfejtésed is azt bizonyítja, hogy neked csak elképzelésed van a témával kapcsolatban nem pedig tudásod. Ami nem baj, ha hallgatnál az okosabbra. Nem kezdem el ecsetelni miért nem fog senki atombombát bevetni, mert úgyis belekötnél, és védenéd szeretett Kínádat.

2012. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem kínát, csak leírtam, hogy kína erősebb, mint japán.
2012. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Skydive ***** válasza:
Tényleg nem kötegedéből, de ide akkor még gyorsan bepattintom, hogy lehet erősebb Kína Japánnál, de a kérdés nem ez volt. Ez a háború ha kitörne Japánt érné kedvezőbb helyzetben. ugyanis a légiereje és a flottája is modernebb és erőseb is. Ráadásul számbeli fölénye sem akkora Kínának, hogy megnyugodhatnának. Maradjunk annyiban, hogy szárazföldön talán bedarálnék Japánt (mondjuk erre még nem volt példa, az ellenkezőjére már igen), de tengeren nem látok rá esélyt.
2012. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Nah mindegy, reméljük, sosem tudjuk meg, hogy melyikőnknek volt igaza, bár japán ilyen szempontból tényleg fejlettebb...
2012. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki mondta, hogy "Japán katonailag nulla". Nem az, csak éppen nulla szinten igyekeznek tartani. Ebből Kína profitál nem is az USA. Kétségtelen, hogy Japán ezelőtt 70 évvel bedarálta Kínát aztán kipottyantotta de az régen volt.

A csuzimau csatában tönkreverték az egész orosz flottát, Midwaynél hajszálon múlott, hogy az amerikaiak megúszták.

Az a baj, hogy régen volt. Az oroszok vagy akkor szovjetek szárazföldön már 1936-ban elkenték őket rendesen. Japán annyira tartott a Szovjet tömegtől, hogy amikor Németország kapitulált az egész Japán vezérkar részt vett a győzelmi ünnepségen. A japánoknak akárcsak ma MINŐSÉGI fölényük volt. DE ha ez a fölényt elvesztik szerinted mihez kezdenek?

2012. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Kifejleszyenek, egy vírust...
2012. okt. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Egyik sem győzne.

Évszázadok óta marakodnak, de ez inkább amolyan "Na ki a király, na ki a király?" pofakarate.


Nem fognak ezek háborúzni, van jobb dolguk is. :D

2013. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

Japán mellé állna az USA azt írta előbb valaki.

Nem lepne meg ha ez megtörténne, nem is Kína mellé állnának? Hiszen az USA imádja Japánt, nem fogja megkockáztatni azt hogy Japánt maguk ellen hergeljék. Míg Kínát nincs miért szeretni, sok külföldi szereti Japánt és nem csak az Amerikaiak.

2013. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!