Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány szerződéses katona...

Válasz25 kérdése:

Hány szerződéses katona áldozná az életét a hazáért?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Nulla. Ezek közül ha egyet is agyoncsap egy gránát azonnal tele vannak vele a médiák, mint világszenzációval:


[link]

[link]

2012. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A hazáért, vagy a hazája kormánya által biztosított pénzért?
2012. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A hazáért az összes.Afganisztánban a kitudja miért egyik se.A haza védelmét nem véletlenül nem a katonákra bízzák.
2012. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A mai asszimetrikus hadviselésben szerintem ritkán kerül rá sor, hogy egy katonának fel kellene áldoznia magát. Egyszerűen csak meghalnak egy becsapódó RPG lövedéktől vagy kósza golyótól, felboruló járműtől, az életben maradó társak meg szétlövik a környéket. Teszi mindezt persze messze a hazájuktól, ami közvetve és közvetlen sem feltétlenül van veszélyeztetve, de a NATO tagság ezt megköveteli. Ha mondjuk a kelet felé húznánk, akkor más régiókban lennének ott a katonáink.
2012. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Skydive ***** válasza:
100%

Itt mindenkinek csak a szája jár. Rögtön jöttök Afganisztánnal , meg a pénzzel, a politikával... a kérdés nem erről szólt, és nem is arról, hogy de úgysem lesz már itt háború.


A válasz pedig az, hogy a nagy többségük igen, ha valóban a hazát fenyegetné közvetlen veszély. És talán naiv vagyok, de ez nemcsak a katonákra igaz, hanem azért a felnőtt lakosság nagy részére. Vannak persze olyanok akik csak azért jönnek katonának, mert lusták dolgozni, de azok nagyon gyorsan csalatkoznak és állnak is tovább...

2012. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt szerencsém, vagy szerencsétlenségem? :Ő afganisztánban járni, aki itt most lepofázza az MH ott nyújtott teljeseítményét, az nem hogy egy f@sz, hanem talán a magyar nyelv nem talál rá szvakat...

Az egyik leg fegyelmezettebb, és megbízható csapat, az ott életüket vesztőket joggal hívhatjuk hazafias hősöknek, mert nem hiszem, hogy az itt kommentezők közül bárki is alá merné írni a szerződéstt(ha a kiképzést egyáltalán végig bírja csinálni)

2012. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Waff ***** válasza:
0%

Röhög a vakbelem......Ezek nem is katonák,hanem terepmintás tutyiba bújtatott paprikajancsik akik az első golyó süvítésétől reszkető inakkal menekülnének....

Igy haza meg úgy haz....egy nagy szart a magyar katonságnak,meg az egész országnak!

2012. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jaja, majd próbálj végigcsinálni egy kiképzést, te f@szopó...
2012. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Waff ***** válasza:

Köszönöm,de már megvolt a kiképzés,majd 3 hónap frontszolgálat a koszovói vonalba annó 2004/2005-ben.

Sokat tudnék én mesélni neked barátom a katonáskodásról meg a háborúról.....

2012. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én hivatásos katona vagyok, nem a szerződésesre gondoltam, mellesleg a rohamlövész kiképzést is végig csináltam... Most már keményebbek a kiképzések, mint 5-6 éve, ráadásul a KMZ kiképzései is piszok erősek.
2012. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!