Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A rakéták miért csapzott...

A rakéták miért csapzott pályán repülnek?

Figyelt kérdés
A kérdés nem biztos h pont ide tartozik, de több filmben is és videójátékban is láttam, hogy amikor egy helikopterből vagy valamilyen kilövőből, ami több rakétát képes elindítani, kilőnek egyet, a rakéta ilyen girbe gurba pályán repül és csak utána talál célt. Ez miért van? Miért "manőverezik a levegőben ilyen féköröket meg minden hasonlót?

2012. okt. 13. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet azért mert hőkövető
2012. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne filmekből meg ilyenekből tájékozódj. Én úgy tudom azért mert a nagy tolóerő miatt stabilizálódniuk kell és kell pár másodperc, hogy beálljanak, de van olyan is aminél nem. Viszont időjárás is befolyásolhatja.
2012. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Girbe-gurba pályán nem repül, de remeghet, elindulhat oldalra stb, mert nem tud azonnal alkalmazkodni mindenhez azonnal. Ez viszont csak a dobott rakétáknál van így (ledobja pl a vadászgép, és csak azután gyullad be), amik rögzített indításúak (pl. az Apache-okon), még akkor gyulladnak be, mikor tartja őket a gép, és mikor optimális tolóerőre álltak és kinyíltak a stabilizátorok elengedi őket. Ezeknek általában nincs is függőleges elmozdulása a kilövéskor.


Félköröket meg csak akkor tesz a rakéta ha hőkövetős, vagy programozható.

2012. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja,mert vagy autómatikusan vagy kézzel irányított.
2012. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!