Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyenek képzeled el a jövö...

Milyenek képzeled el a jövö GYALOGSÁGI fegyverét?

Figyelt kérdés

Legyen akár kézi gránát, akár válrol indithato rakéta.

Lehetöleg olyat irjatok ami a közeljövöben valora válhat, szoval ne hordozhato railgunokat, lézerfegyvereket :D



Én igyképzelem el:


Puska

bull pup: azonos fegyver hossznál sokkal pontosabb a hosszab csö miatt mint a "sima" fegyverek. Manapság rengeteg ilyen fegyver van.


A fegyvercsö lövéseknél tud elöre-hátra mozogni. (nem tudom a szak kifejezést) Föleg rombolo puskáknál alkalmazzák, kisebb a vissza rugás.


Hüvely nélküli löszer.

Állitolag a sulya mindössze a harmada a sima löszerhez képest, és sokkal kevesebb helyet foglal.


100-as tár.



A 40 mm-es gránátvetö használatához lehet használni a fegyver tetején lévö optikát, szoval nem kell a gránátvetö irányzékát használni. (azt olvastam valahol hogy van már ilyen fegyver)



Optikai irányzékban legyen höérzékelö, éjjelláto.



spéci löszerek, arachnid (3X erösebb az acélnél)

nano szénszál (10X erösebb az acélnál)

Robbanofejes lövedékek. (Tudom hogy valami egyezmény tiltja egy bizonyos suly alatt, de ez most nem fontos)

Mérgezett lövedékek, valamilyen szer ami a sebbe jut nem egészséges az ellenség számára, vagy valami véralvadás gátlo.


Hangtompito.



2012. okt. 16. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Prism rifle, Thermal Shok Launcher, Sonic Oscillator, neutron ágyú :)))
2012. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Komplikato ***** válasza:

A hüvely nélküli lőszer nem áll gazdasági érdekében a gyártóknak, drága és szerintem a bűnügyi felderítést is megnehezítené ha kikerülne ...

Ilyen minden egyban meg régen a Sand Warrior volt, aminek azóta volt több modernizált változata. Az utolsó már intelligens töltényeket is ki tud lőni. (Kb. minden harmadik lövedék infókat küld a becsapódás helyéről így a következő lövedékek tudják milyen "mélységben" kell pl. robbani.)

2012. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ezek nagyrésze már létező dolog. pl gépkarabélyból az an-94 van felszerelve hátrasikló csővel. Szerintem különféle irányzékok, valamint új fajta lőszerek lesznek az újítások. Kézifegyverek tekintetében már szinte most ki vannak elégítve a katonai igények. Ilyenek, mint százas tár, szerintem nem nagyon lesznek felkapva, mivel az óriási plusz súly a fegyvernek, valamint a több tár hordozása/tárcserélések jelentősen megnehezednének.
2012. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bullbup rendszerezésű fegyver csőhátrasiklással, evvel egyetértek


a 100-as tárat kicsit necces megoldani hogy hordozható legyen.


Én egy olyat képzelek el a közeljövőben hogy a mesterlövész puskán nem távcső van hanem egy kamera, és a szemednél van egy kijelző. A vezérlő szoftvere számításba veszi a hőmérsékletet, szelet meg mindent és megmutatja hogy hova kell lőni.


Mostanában egyébként a fémvihart fejlesztik nagyon (metal storm) érdemes rákeresned. Annyi a lényege hogy elektromágnessel repíti ki a golyókat.


Én még egy ruhát tudnék elképzelni sisakba épített HUD kijelzővel, érzékeli a csonttörést és ott megmerevedik a ruha hogy sínként lehessen használni. Beépített adrenalin és morfium injekciók amiket automatikusan belédszúr. A vizeletet és az izzadságot automatikusan ivóvízzé alakítja. A mozgást kinetikus energiáját elektromos árammá alakítaná ami töltené a ruhát és egyéb dolgokat (pl. rádió), illetve napelem.


Szerintem ilyenek lesznek belátható jövőn belül a fegyverek.

2012. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.



100-as tár.


[link]


Itt van a casket tár. Gondolom valamilyen kompozit anyagbol készül majd a tár mint manapság is elég sok, illetve 100 db hüvely nélküli löszer 33 db normál löszer sulyának felel meg.



Testpáncélok, huh azok is nagyon érdekelnek :D

Valamelyik ismeret terjesztön olyan volt hogy ahol sérülés érte a katonát elszoritja a sebet, és automatikusan jelez egy szanitécnek. Vagy valamilyen folyadékal van megtöltve, és ahol becsapodik a lövedék ott megkeményedik. (Még fejlesztik jo sokáig)


Elvileg ma is vannak bizonyos fokik lövedék/repesz állo sipcsont/comb/ágyék védök. Ezeket is rendszeresiteném.

Meg zárt sisak. Ugye amikor lehasalnak/kihajolnak a fedezékböl akkor szinte csak a fejük látszik, és az arcukat nem védi semmi.



Ha meg a távolabbi jövöt nézzük, akkor szinválto ruha. Alkalmazkodik a ruha a terepviszonyokhoz, vagy legetne hütés-fütés is a ruhában, és igy ugyan atz a ruhát lehetne használni sivatagban, esöerdöben, tundrán is.



A másik kedvencem meg a HMD. (Helmet mounted display)

ELvileg kisérleteznek vele a future warriors programban.

Mindig is tetszett a predatorban az a maszk. :D

2012. okt. 16. 17:11
 6/13 A kérdező kommentje:

illetve a 100-as tárhoz még.

A sima löszerek ugye kör alakuak, igy a térban elég sok kihasználatlan holt tér van, mig a hüvelynélküliek "kocka" alakuak, igy nincs üres hely a tárban.

2012. okt. 16. 17:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg ilyesmiken dolgoznak, a javuk kísérleti stádiumban van:

[link]

[link]

[link]

Olyan mesterlövészpuska, amin kamerával és kijelzővel célzol, pedig már most is van. Például a Gepard M6-hoz is van ilyen kiegészítő és a tapasztalatok szerint csípőből tüzelve 300 méterről el lehet vele találni egy ember nagyságú célpontot.

2012. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Utolsó: az OICW-n (Heckler & Koch XM29) már nem dolgoznak, 2004-ben felhagytak vele. :) Látványos fegyver egyébként.
2012. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Komplikato ***** válasza:

A 100-as tár megoldható helytakarékosan csak sokan nem bíznak az ilyen csigás továbbításban. De most is vehet a rá jogosult személy pl. egy Calico Liberty III tacticalt amihez ilyen van.

[link]

2012. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

xm29-en már nem dolgoznak, de a gránát vetöjén igen.

Volt már élesben is tesztelve pár darab, és a katonák kérték hogy a teszt után is maradjon náluk még a fegyver.

Ugy látszik sokkal jobb mint a nem programozhato, mgl-140

2012. okt. 16. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!