Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan tudom megállapítani?

Honnan tudom megállapítani?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja vettem egy régiségvásáron egy eredeti(?)2. világháborús amerikai rohamsisakot 12000Ft-ért. Az eladó azt mondta, hogy csak a belső állítható bélés az ami nem eredeti benne, a fém sisakrész és a műanyag sisakrész (nem tudom mi a rendes nevük) azok eredetiek de honnan lehet megállapítani így utólag vagy esetleg a helyszínen, hogy eredeti-e avagy sem egy sisak? Vagy gyakori az ilyen helyeken, hogy átvágják az embert? Mert olvastam, hogy replikákat pár ezer Ft-ért árulnak ez pedig 12000 volt vagy erre nem kifizetődő alapozni?

2012. okt. 22. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha eredeti picit kopottnak kellene lennie,meg esetleg karcosnak,bár lehet,hogy csak raktáron állt,és soha nem használták...De legyünk jóhiszeműek,és higyjük el nekik,igy mindenkinek jobb. :)
2012. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég kopottas, karcos még pár horpadás is van rajta meg a háló a külsején sok helyen szakadt. Lehet egyszerűbb és jobb ha elhiszem de mégis érdekel mi az igazság:)
2012. okt. 22. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Egyetlen dolgot árulj el nekem:


Ha semmi különbséget nem vagy képes felfedezni egy eredeti és egy replika közt akkor mért éri meg neked többet fizetni érte? Ránézésre nem ugyanazt látod mindkettőn? Tapintásra nem ugyanazt érzed? Mert ha nem, akkor nem írsz ki ilyen kérdést, ha igen, akkor meg az ablakon dobtad ki a pénzed.

2012. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nekem sokkal többet jelent ha ténylegesen igazi és tegyük fel megjárta a háborút. Belegondolok, hogy miket "élhetett meg", ki viselte meg hasonlók sokkal jobban megfog és sokkal többre becsülöm még 12000Ft-nál is mint egy jó minőségű, megtévesztően élethű replika ami nem járta meg a poklot. És miért mertem megkérdezni, hogy hogyan állapíthatom meg? Nos.. Senki nem születik olyan tehetséggel, hogy az alváson és az evésen na meg a sz@ráson kívül értene bármihez is tehát én sem tudom mik a trükkök ebben az esetben, tehát hogyan tudom megállapítani egy ilyesféle tárgy eredetiségét.
2012. okt. 23. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
ha olyan sokat ér neked akkor vidd el egy szakértőhöz
2012. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!