Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mi lett volna, ha...

Szerintetek mi lett volna, ha 1849-ben nem jönnek be az oroszok?

Figyelt kérdés

Jól ismerem a 48-as forradalmat, most csak a véleményeteket kérném? Győzhettünk volna? Az oké, hogy Temesvárnál Haynau győzött, de akkor nem volt ott Görgey hadteste, beleértve Poeltenberg és Leiningen hadosztályait. Ha nem jönnek az oroszok, és Délvidék helyett pl. Komáromnál összpontosítunk, és ott várjuk be az osztrákokat, lett volna esély a győzelemre?

Tudom, hogy ez szubjektív, de ha lehet, fejtsétek ki a véleményetek...


2012. okt. 26. 19:16
 1/6 bumbi02 ***** válasza:
100%

Szerintem ha Komáromnál összpontosítunk akkor az osztrákokat elverhettük volna. Sőt. Ha még jönnek is az oroszok, és Görgey terve szerint külön-külön harcolunk velük, Komáromba bevetve magunkat, akkor még az oroszoknak is okoztunk volna fejtörést, hogy ne egy feltétel nélküli béke jöjjön létre.


Ennek ellenére a 1848-49-es szabadságharc eredményes volt, mert annak köszönhetjük a kiegyezést, ami szerintem jobb állapotot hozott, mint az áprilisi törvények hoztak volna (amiért kitört ugye a szabadságharc).

2012. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Győzhettünk volna.Már kész is volt a Függetlenségi Nyilatkozat,amikor bejöttek az oroszok.És,ha olyan jól állt volna az osztrákok szénája,nem hívták volna be az oroszokat.
2012. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Sztem az egész SZH ott votl bukta maikor az az idióta Kossuth olyan pozícióba került, hogy bármiről is dönthetett. Az ő iszonyatos nagy taktikai ballövésein buktuk az egész bulit.
2012. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
oroszok sem önként jöttek, hanem muszájból
2012. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az oroszok a Szent Szövetség egykori határozata értelmében ajánlották fel esetleges beavatkozásukat, amelyet a Habsburgok végül elfogadtak.


Ha az oroszok nem jöttek volna, szerintem akkor sem értünk volna el egyértelmű győzelmet, mivel azt nem szabad elfelejteni, hogy velünk egy időben harcoltak az osztrákok Itáliában (illetve az elején Csehországban, Galíciában és magában Bécsben is). Szóval szerintem az események a Rákóczi-szabadságharc alapján alakultak volna, egy nekünk is megfelelő békeszerződéssel, az áprilisi törvények pedig hatályban maradtak volna.

2012. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán f@szra húztuk volna a sötétlelkűeket.Pont most hallgatom Hofi Aggodalmas rock című dalát,amiben azt is mondja "kuruc legyél,nbe labanc"

LINK: http://www.youtube.com/watch?v=bYWtZeuwhaU

2013. febr. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!