Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy alakult volna a II....

Hogy alakult volna a II. Világháború, ha Törökország is hadat üzen a Szovjetúniónak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem sok értelme lett volna. Kicsivel több Szovjet haderőt kötöttek volna le, de a szövetségesek akkor Törökországot is elkezdték volna bombázni szóval kétlem, hogy sok vizet zavartak volna. Max annyi lett volna a haszna, hogy német erők Törökországon át elérhették volna a kaukázusi olajmezőket, de épségben szerintem a szovjetek nem hagyták volna, hogy megszerezzék.
2012. okt. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Az oszmán birodalom a XIX. század beálltával elvesztette nagyhatalmi szerepét. Először az oroszok, később a görögök, szerbek, románok, montenegroiak, bolgárok mondanak neki nemet.

E jelentéktelen ország nem fordíthatta volna meg a II. VH. kimenetelét. Japán se volt rá képes, pedig Japán nagyhatalom volt. Németország sem volt képes, pedig ő is nagyhatalom volt.

2012. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor Németország kijuthatott volna a Közel-Keleti olajmezőkre.Ráadásul közel kerültek volna a kaukázusi olajmezőkre is,amit különben is el akartak volna foglalni.Ez nagyon segítette volna a németeket és a szovjeteket is gátolta volna.
2012. okt. 29. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehet kijutott volna az olajmezőkre, de ez nem jelenti azt, hogy el is tudta volna foglalni. Az oroszok valószínűleg több kutat tönkretettek volna és nagy erejű ellentámadásokat indítottak volna. Teljesen más stratégia kellet volna a Szovjetek legyőzésére.
2012. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha Törökország a tengely oldalán belép a háborúba, akkor annak döntő következménye nem a szovjet-török határon lett volna. Először is fontos kitétel, hogy mikorra feltételezed belépésüket. Mivel a Kaukázusról beszélsz, én most 1942 tavaszát feltételezem. Legnagyobb hatással a közel keleten járt volna egy török hadba lépés, az ottani brit területek elleni támadással. Szíria, Libanon (e két terület korábban a Vichy franciáktól lett elfoglalva, hogy a tengely ne használhassa őket közel keleti hídfőnek, Irak vagy Irán támogatására), Palesztina, Izrael, Jordánia, Irak (brit megszállás, miután az 1941-es, a tengely által támogatott lázadást leverték), Irán (közös brit-szovjet megszállás 1941 augusztusától)mind a török haderő fenyegethette volna, pláne, ha német vagy olasz támogatást kap. A törökök közel keleti előretörése elősegítette volna az olasz-német páncéloshadsereg Egyiptomon át történő előretörését, ami során, ha elérik a Nílust, az olasz erők délre, kelet Afrika irányába fordulhattak volna, hogy visszafoglalják, a zömben német, részben további olasz erők pedig a közel keleten kezet foghattak volna a törökökkel. Később az egyesült tengely erők pedig Irán környékén -talán- az Indiából érkező japánokkal. A szovjetek elleni támadással a törökök-és feltehetően kisebb német csapattestek- a Kaukázust bevehették volna, de akkor is ott van még egy komplett, egyenes, kőkemény arcvonal Sztálingrád környékén. Ha japán hadat üzen pont ekkor a szovjeteknek, akkor talán összeomlik az ország, de egy török hadüzenet a háborút a keleti fronton nem döntötte volna el. Talán egy brit kapitulációt-főleg az olajmezők és nagy gyarmati területek elvesztése miatt- magával vont volna.
2012. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DrFaktor válasza:
69%
Szerintem (bár nem vagyok a téma szakértője), egy esetleges török hadba lépés (amit a mindkét részről érkező erős nyomás ellenére NAGYON igyekeztek elmismásolni mind a németek, mind az angolok felé) jelentős különbséget nem hozott volna a végeredmény szempontjából, ellenben valószínűleg Törökország megszállását eredményezte volna, jelentős anyagi és kulturális károkkal. A török haderő elavult haditechnikája nem vehette volna fel sikerrel a versenyt a szovjetekkel. ...mint ahogy a magyar hadsereg sem.
2012. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú valakiknek nagyon nem tetszik az első hozzászólásom :D
2012. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Kétségkivül jól jött volna a plusz olaj a háboru végén a gond az hogy nem valószinű hogy eljutott volna oda.

De nem hiszem hogy Drezda és a többi nagyváros bombázását megakadályozta volna ha több olaj van valahonnan, max nagyobb vesztességek lettek volna.


Változást az hozhatott volna ha az orosz utánpotlást sikerül elvágni hogy ne kezdhessék el őket visszaszoritani

2013. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!