Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi bomba maradt még...

Mennyi bomba maradt még Magyarország területén? Mikor fogják hatástalanítani az összeset?

Figyelt kérdés

Építkezéseknél, felújításoknál lehet hallani, hogy fel nem robbant bombákat találtak és emiatt csúszik az egész.

A kérdést tudom, hogy nem lehet teljesen megválaszolni, de akkor is, valami statisztika készült-e róla? Vagy tippek, esetleg tudják szimulálni, hogy merre találhatóak még?

Ha a város közepén találnak egyet, azt hova viszik? A szállításnál lezárják az útvonalat?

Azért is érdekel, mert az Újpesti vasúti hídtól nem lakok annyira távol, ezért is, parázok emiatt. Ha az egyik felrobbant volna, akkor én is érezném a hatását.



2012. nov. 2. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted számolták a bombákat amik az égből potyogtak?
2012. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

montihun:

Ne nézz hülyének. Feltérképezésre gondoltam és nem számolásra, amikor történt az esemény.

2012. nov. 2. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy még rengeteg van és valószínűleg nem is fogják szerintem megtalálni az összeset.
2012. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

minek őket hatástalanitani?gondolod ha 70éve ott pihen a földbe és nem robbant fel majd gondol egyet oszt felrobban.hagyjuk már...csak a sok hülyét riogatják ezzel.ezek már teljesen ártalmatlanok.max akkor robban ha belevágsz vagy erősen földhöz vágod.vagy betöltöd a kilövésére alkalmas fegyverbe és akkor.

én azt javasolnám hogy vissza a feladónak.dobjuk moszkvára vagy washingtonra.érezzék a szeretetet amit baráti joságbol adtak nekünk a világháboru alatt.

2012. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig fognak találni, szerintem még 100 év múlva is erről szólnak majd hírek (ha csak addig nem tör ki egy újabb háború) ugyan is annyi bombát,annyi helyre dobtak le,hogy az megszámolhatatlan, ha még azt meg is lehetne mondani,hogy mennyit dobtak le az országra akkor sem lehet megtudni,hogy mennyi maradt meg ami nem robbant fel.

A Duna tuti,hogy tele van.

2012. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Havi szinten szednek ki 50-80 db-ot. Azaz minden napra minimum egy jut. Akkor szerinted mennyi lehet? Rengeteg.
2012. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dakelo válasza:
37%
lehet hogy te alattad is fekszik egy ;) wooooowwwww fussál xdd
2012. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hulyeseg lenne tippelni de sztem van egy tucat
2012. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mennyi bomba maradt még Magyarország területén?"


Sok. Erre nincsen számadat, hiszen nem volt nyilvántartás mennyit dobtak le.


"Mikor fogják hatástalanítani az összeset?"


Soha. Eleve megtalálni sem fogják az összeset. Az utolsók majd néhány száz év múlva lebomlanak és visszaforognak a természetbe.

2013. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"minek őket hatástalanitani?gondolod ha 70éve ott pihen a földbe és nem robbant fel majd gondol egyet oszt felrobban."


Egyes szerkezeteknél (pl taposóakna) a gyújtó előtt rugó feszíti az ütőszöget, melyet egy zárszerkezet tart, ha a zár hamarabb korrodál mint a szög akkor igen, gondol egyet és felrobban mielőtt bárki megtalálná. Repülőgép bombáknál ilyesmi nem fordul elő, ott az orrban elhelyezett gyújtó ütésre aktiválódott. Az ha a becsapódásra nem robbant egy újabb ütésig nem fog.

2013. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!