Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok a kultúrális...

Mit gondoltok a kultúrális sorkatonaságról?

Figyelt kérdés

Sok országban, társadalomban pl. Oroszországban a sorkatonaságnak azért van nagy támogatottsága a civil lakosság körében, mert úgy gondolják, hogy a sorkatonaság nem más, mint a hagyományos társadalmak férfivá avatási ceremóniájának modern formája, ahol a nyafogó gyerekekből, sziklaszilárd férfiakat faragnak és emiatt hasznosnak gondolják társadalmi funkcióját.


Hasonló okokból te támogatnád a magyarországi sorkatonaság bevezetését?



2012. nov. 7. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Pápua Újgíneán is hasonló van. Meg pár afrikai országban. Ezeket az eszméket meghagynám a NatGeón.
2012. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:
65%

"Hasonló okokból te támogatnád a magyarországi sorkatonaság bevezetését?"


Ööö, ismerve azt a kaotikus kupit ami itt sorkatona szolgálat néven futott anno? Határozottan NEM. Ilyen katonaság kipusztult nálunk valahol a 70-es és 80-as évek között.

2012. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Beszéltél te orosz fiatalokkal mostanában?

A legtöbb menekülne és menekül előle , keresik a kiskapukat meg inkább polgári szolgálatra mennek ha lehet.


Sokat panaszkodtak hogy a tisztek visszaélnek a hatalmukkal.

Sokuk depressziós lesz utána vagy netán öngyilkos.


Putyin próbál javítani a helyzeten de mindent ő sem tehet.Mostanában pedig nagyon pátyolgatja az orosz fiatalokat az orosz kormány.


A kormányuk http://www.youtube.com/watch?v=ySPLTeoszmE 18+ cenzúrát rakatott erre a rajzfilmre mivel a farkas állandóan dohányzik és szerintük ez rossz hatással van a fiatalokra.


Ausztriában , Finnországban , Norvégiában és Svájcban is van kötelező katonaság de mégis más körülmények között zajlik.

2012. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint a fiatalok lesznek depressziósok vagy öngyilkosok.
2012. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Megfelelő keretek (törvényi szabályozás, ellenőrzés és végrehajtás) mellett természetesen támogatnám.


Én önként jelentkeztem annak idején, és messze nem bántam meg. Életem egyik elegjobb döntése volt, hogy a Honvédséghez csatlakoztam.

Lehet, hogy szerencsém volt. Lehet, hogy jó időben voltam jó helyen, de olyan élményekkel gazdagodhattam, amilyenek keveseknek adatnak meg ebben az életben, és olyan helyeken járhattam, ahova az átlagember legföljebb csak térképnézegetés közben jut el.

Én hálás vagyok, hogy a Honvédségben tölthettem az elmúlt 12 évet, és nem adnám oda az egészet bármilyen más karrierért sem.


31F

2012. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló okokból nem, de honvédelmi szempontok miatt igen.
2012. nov. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mustafa33 ***** válasza:
4-es, majd a frászt hoztad rám. Már azt hittem, hogy a Putyin ☻ ☺ ☻
2012. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
5-ös, olyan szép amit írsz, hogy könnybe lábad a szemem. (nem valami óriásplakátról másoltad?)
2012. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező katonai szolgálatra szerintem nincs szükség.


Nagyon nem mind1 hogy az embert érdekli-e a katonaság és az ezzel kapcsolatos dolgok.Ha érdekli és tetszik neki akkor szívvel-lélekkel fogja csinálni és jó katona lesz.

Ha viszont ráerőltetik az emberre akkor abból soha az életben nem lesz jó katona.


Hadd döntse már el az ember hogy akar-e katona lenni vagy nem.

2012. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.


Örülök, hogy tetszik, és nem másoltam, teljesen saját termék ;D

Tényleg így gondolom, és az igazságot írom.

2012. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!