Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a követelmények, hogy...

Mik a követelmények, hogy beléphess a Magyar Honvédségbe?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy ha befejeztem az iskolát(még 4 év) akkor belépek a honvédséghez. Sajnos szemüveges vagyok, és a szemem már biztosan nem fog javulni. Egy enyhe túlsúllyal is küzdök, de ez ellen 4 év alatt lehet még tenni. Valamint gyengék az ízületeim. Lenne esélyem bekerülni?
2009. aug. 22. 07:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát a legfontosabb követelmények hogy szimpla katona lehess:

-büntetlen előélet

-8 általános

-kitűnő mentális egészség(tehát ha idegbetegséged,depressziód vagy vmi hasonlód van akkor nem lehetsz)

-megfelelő fizikai egészség(ha csak kis túlsúlyod van és szemüveges vagy akkor még lehetsz simán katona.....viszont a lúdtalp,gerincferdülés,gerincproblémák vagy más csontozati problémák vannak akkor nem)


Hogy van-e esélyed a bekerülésre azt majd a katonaorvos dönti el.

Így nem tudom eldönteni hogy milyen gyengék az izületeid....ha túl gyengék akkor biztos hogy nem fogod bírni a kiképzést és az egészséged veszélyezteted....az egészség pedig többet ér mint 30kg-s málhazsákkal menetelni és fegyverrel rohangálni.

2009. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!