Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan telik el egy szerződése...

Hogyan telik el egy szerződéses katona napja?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
recska egész nap
2013. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mustafa33 ***** válasza:
75%
valaki ugyanezt kérdezte a papról. Netán vacilálsz, hogy pap legyél e vagy katona? legyél vadakat terelő juhász ☺.
2013. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

fölkel a nagy fingszagból mert ugye együtt alusznak

de már szerintem megszokják, csak az újoncoknak feltünő a fing egybesült recskaszaggal, mert éjjelente veri ki mindeki, kivévve, aki a másikat kurja segbe de ezt rityka, de azé elő szokott fordulni csgyakran hogy a wcbe szarást imitálva recsiznek


remélem nem bánmtotam meg senkit, csak hugye nem fáj az őszinteség!

2013. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem laknak már laktanyában a katonák, vagyis nem sokan (kivéve, ha van valami kiképzés).
2013. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Fölkeltik hatkor vagy fél hatkor, tornázik valamit, aztán tisztálkodik. Reggeli. (Konyhaszolgálat, egyéb.) Mindenféle kiképzések, elméleti, fizikai. Terepen, asztalnál. Ebéd. (Konyhaszolgálat, egyéb.)

Mindenféle kiképzések, elméleti, fizikai. Terepen, asztalnál. Vacsora. (Konyhaszolgálat, egyéb.) Szabadidő 1 óra, ez alatt pihenhetsz, telefonálhatsz, társakkal dumálhatsz, hacsak nem valami dolgod van, mondjuk büntetésből vagy csak simán. Alvás 10-től. De ebből persze rengeteg mindent kihagytam, és nem volt pontos, csak a főbb eseményeket írtam le, de címszavakban egyéb: Eligazítás, öltözködés, takarítás. Az egyenruháról ennyit ízelítőnek: stoki = A katonai ülőkére ráhajtogatott ruházat (a katona minden este a takarodóra készülve köteles a ruháját a székre ráhajtogatni: alulra kerül a nadrág, rá a zubbony, arra az ing és ennek tetejére a sapka, maga alá rejtve az összecsavart nadrágszíjat, ügyelni kell rá, hogy a nadrág és a zubbony varrása középre essék, a katonai ülőke lábai közt a kitisztított bakancs áll, a talpbetét beleállítva a szárába, kívülről ráhajtva a zokni, a bakancspár sarkának össze kell érni, orruk között egy lábfejnyi távolság van) De mondom sok mindent kihagytam, és sok minden bele szólhat egy napba. Mondjuk terrortámadás imitáció hajnali negyed négykor?

2013. jan. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Skydive ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszadó egy kiképzési napot vázolt fel persze azt sem pontosan. Akik a kiképzésen túl vannak már nem ilyen szigorban élnek. Fél8tól van a munkaidő fél4-4ig, pénteken meg fél2ig mint a legtöbb közalkalmazottnak, köztisztviselőnek. Van amikor terepen vannak, de ezek előre eltervezett programok és több napig is tarthatnak viszont ritkán vannak. Sok az elméleti oktatás, önképzés (amit az okosabbja tanulásra pl nyelvtanulásra fordít a többi meg döglik), vannak sport lehetőségek, csapatsportok, küzdősportok, erősítés. Adhatnak ilyen-olyan feladatokat laktanyán belül, meg persze egységtől függ, h ki mit csinál, egy műszakis pl többet dolgozik mint pl a víztisztítók akik most az arzénos településekre hordják a vizet, de egy lövész nem csinál ilyeneket hanem amit már vázoltam. Aki ügyes annak sokkal több a szabadidő is, de ha gyakorlat van akkor oda kell tenni magát az embernek. Elég sokrétűek a feladatok, változatosak.
2013. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hétvégente mit szoktak csinálni?

És milyen sportolási lehetőségek vannak?

2013. jan. 5. 18:29
 8/9 Skydive ***** válasza:
100%
hát mit csinál az ember hétvégén? :D Amit akar. Hazamegy a családhoz ha nem ott él, vagy amit éppen kedve tartja. Csak akkor van munka ha pl árvíznél kell zsákot hordani a gáton vagy hadgyakorlat van de arra meg pluszpénz vagy plusz szabi jár. Sport meg mindenféle. Leginkább küzdősportok és erőnléti. Van ahol focizni is lehet vagy kosarazni, Debrecenben pl úszni is. Mindenhol más.
2013. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Egyik barátom katona, őket a város több pontján felveszi egy busz és elviszi a laktanyába. Ott van,hogy elméletet vesznek,van hogy terepgyakorlat van, de van,hogy szolgálatot teljesít. Alapvetően nem dolgozza halálra magát. Élvezi csinálni, szóval neki csak fizetett hobbi. Vannak lövöldözős napjaik is,szóval elég változatos. Délután 4ig van benn, aztán hazamegy és azt csinál amit akar ugyebár otthon. Hétfőtől péntekig dolgozik, hétvége szabad. Olyan mint egy rendes 8 órás munkahely. Megvannak a szabadnapjai,fizetett és fizetetlen szabadsága. Igazából tökjó,mert van edzőtermük is, van,hogy napközbe edzeget,kártyázik, szóval tényleg farokvakargatás feeling.
2013. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!