Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek melyik tank volt...

Szerintetek melyik tank volt a legjobb a II. VH-ban? Miért?

Figyelt kérdés

Szerintem vagy a T34-es

vagy a Sherman



2013. jan. 1. 18:23
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is a T-34.A német harckocsik műszaki színvonala magasan felülmúlta,de viszont a T-34 megbízhatóbb,igénytelenebb és könnyebben,olcsóbban gyártható volt.


A Shermannal az volt a baj,hogyha meglőtték akkor gyakran lángra lobbant,és bennégtek a harckocsizók,ezért nevezték el "Tommy-kuktának" is.

2013. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
81%

Egyik sem talált. Szerintem egyértelműen a Pzkpfw V Panther, és inkább a kései változatok. A korai változatok mind súlyos hibái voltak főleg műszaki szempontból. A kései változatok mind tűzerő, páncélvédettség, mozgékonyság szempontjából jóval a szövetséges tankok fölé nőtt.


Egyéb: [link]

2013. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
Viszont elég megbízhatatlan és drága volt..
2013. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:

ez e:


[link]

2013. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 Pro Patria ***** válasza:
86%

Az a kettő, mit te írtál, nem a legjobbak, hanem a legismertebbek.


A legjobb, ahogyan már írták, a Párduc volt. Döntött páncéllemezei miatt jobban(!) védet volt, mint a nehezebb, vastagabb páncélzatú, híresebb Tigris. Annak sík lemezei, hiába voltak vastagabbak, ezáltal nehezebbek is, nem voltak olyan hatékonyak. A Párduc tehát kisebb súly mellett jobb védettséggel rendelezett.

Ennek köszönhetöen gyorsabb, fordulékonyabb volt. A lövegtornya pedig gyorsabban mozgatható volt, mint a Tigrisé. 75 mm-es ágyúja, noha űrméretében kisebb volt mint a Tigris 88 mm-ese, mégis nagyobb(!) átütőerővel rendelezett annál.

A kibúvónyílás helyett egy körbeforgatható periszkópja volt, tökéletes megoldás: nemcsak hogy megszünteti a homlokpáncél sebezhetőségét, de egy kibúvónyílásnál szélesebb látókört is biztosít.

Mindamellett tehát, hogy erősebb páncélzata, és hatákonyabb ágyúja, ugyanakkor kis súlya okán nagyobb mozgékonysága volt, egy Tigris árából és megépítésének munkaidejéből 2-2,5 Párduc készült el.

A Párduc volt a háború legkiválóbb harckocsija. A T-34-es is hasonló tulajdonságokkal rendelkezett, de mégsem ért fel vele. (Annak ellenére sem, hogy a Párduc részben arra alapozva lett megtervezve.)

A T-34-es csak nagy számával tudta felvenni a versenyt.

2013. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
a worldoftanks játék alapján a t34 de a kedvencem a kv1
2013. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Hát akkor a Sherman kizárva
2013. jan. 1. 23:47
 8/58 anonim ***** válasza:
A T-34-est nem hiába használták a '90-es évekig tartalékként és felderítő páncélosként! Ugyanakkor a Párduc G volt szerintem is a legjobb!
2013. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor nem célszerű lenézni a Sherman-t! Hasonló konstrukció volt,mint a PzIV, kicsit gyengébb löveggel,de jobb páncéllal! Sőt, a háború után is használták!
2013. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
Én is a Párducra szavazok.
2013. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!