Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most is vannak hősök a háborúk...

Most is vannak hősök a háborúkban?

Figyelt kérdés

Nem hősi halottra gondolok.


Például:

Hős kiberhadviselő?

Hős drőnkezelő?



2013. jan. 7. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Régen se voltak nagyon, az adott politikai hatalom kreálta őket.
2013. jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Híres hadvezér utoljára Norman Schwarzkopf tábornok volt a 90-es évek eleján az iraki háborúban. Katonacsaládból való, az apja is tábornok volt.

Azóta nem hiszem, hogy volt valaki, aki végigvitt volna egy háborút.

A kiberhadviselés és a drónkezelés szerintem a háttérben történik, onnan nem fogsz hősöket látni.

2013. jan. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Gugu Gabor ***** válasza:
A baj az hogy a hősiességnek szerintem a leghétköznapibb megfogalmazása az hogy valaki olyan szinten önfeláldozó ami egy "hétköznapi" embertől nem elvárható. Pld tűzoltó berohan az égő házba.. katona egyedül feltartja az ellenséget hogy a többiek vissza tudjanak vonulni stb stb drón vezetés vagy ép kiber támadás esetén marha nehezen tudom elképzelni azt a helyzetet hogy valaki ilyen helyzetbe kerüljön.
2013. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bumbi02 ***** válasza:

Most is meg vannak a hősök biztosan, csak ezek névtelenek általában. Régen azért emelték őket ki, hogy legyen kit tisztelni, valaki aki példát mutat stb.


De szerintem több a mindennapi hős. És az is változó, hogy ki mitől lesz hős. Egyszer egy idős néni leejtette a táskáját a metró alá (erre nagyjából egy 10cm-s rés volt a metró, és a peron közt, de sikerült neki), mondtam h megvárom következő metrót, addig meg lemászok érte neki. Utána úgy hálálkodott, mintha az életét mentettem volna meg.

2013. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pro Patria ***** válasza:
Tévedés, hogy a mai háborúat csak drónokkal és számítógépekkel vívják. Bőven ropognak még a fegyverek. És igen.
2013. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy drónkezelő vagy kiberhadviselő szerintem már alapból nem lehet hős (mármint a munkáját illetően). Nem személyesen harcol, nem kockáztatja az életét, abban pedig, hogy egy drónnal legyilkolnak 20 - 30 tálibot, semmi hősiesség nincs.
2013. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én hallotam egy hősröl.


Egy ember volt ö aki a hadseregnél dolgozott Usában.

És a Wikileaksnek ki addta a hadseregnek a titkait.

A Pszichopata poltikusoknak ez rossz volt.

Majdnem kivégezteték de csak életfogytot kapott.

Ö a legnagyobb hős kiről eddig hallotam. :)

2013. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért az nemigen nevezhető hősiességnek, hogy az afganisztáni amerikai katonai objektumok pontos koordinátáit nyilvánossá tette.
2013. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Miért nem? Közben az életét kockáztatta, mint utóbb kiderült.

Közbe beugrott: HŐS=Életetkockáztat

2013. jan. 7. 21:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert ezzel saját bajtársai életét is veszélybe hozta.
2013. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!