Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy volt képes Hitler a II....

Hogy volt képes Hitler a II. világháborút és a 3. birodalmat a bajor Alpokból irányítani?

Figyelt kérdés

Olvasom, meg láttam a régi felvételeken, hogy Hitler a II. világháború idején már nem Berlinben élt, hanem a bajor Alpokban található berchtesgardeni rezidenciából irányított. A katonai és politikai apparátus viszont továbbra is Berlinben maradt. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy diktátor egy ilyen éles helyzetben személyes jelenlét nélkül hogy tudott működni.


[link]



2013. jan. 20. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Magához rendelte a tábornokokat, voltak futárok, akik vitték a parancsokat stb. Sőt, akkor már volt rádió összeköttetés is.
2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Telefonról hallottál már?Na, ők is azt használták.Ezen felül összehívták a vezérkart.
2013. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Hitler nem volt a legjobb vezér.

Egy épeszű , eszesebb diktátor megnyeri a háborút ha ilyen lehetőségei vannak.

És mennyivel szebb világ lenne ha ők/mi nyerünk.

2013. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hallottam telefonról, meg az utazgatásokról is tudok, de én a személyes tapasztalataimból tudok csak kiindulni. Ha valaki főnök, de 800 km-re van, szinte sose látjuk, csak telefonon jelentkezik néha, és egy hónapban egyszer találkoznak vele egyesek, az szerintem itt Magyarországon nem működne.
2013. jan. 20. 16:27
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De nem Hitlertől kérdezték meg a tábornokok, hogy kitörölhetik-e a valagukat.Ritkán kellett Hitlernek parancsot adnia.
2013. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

"És mennyivel szebb világ lenne ha ők/mi nyerünk."

na mindjárt jönnek hogy mi is szolgák lettünk volna. Nos, ezt nem tudjuk meg. Mondjuk Sztálin nyertes volt és ott is felpuhult halála után a rendszer picit. Meg mondjuk áttelepítéseket ők is csináltak rendesen. meg népirtást. (Pl a krími tatárok)

2013. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
most láttad a national geographicon, ugye? én is néztem
2013. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Hogy szolgák lennénk-e?

Nem jobban mint ma.


Nagy Magyarország soha nem lenne de a magyar térkép igazságosabb lenne mivel etnikai határvonal lenne és Székelyföld is idetartozna.


A közbiztonság 100% hogy jó lenne.És az európai fehér emberek biztonságban , békében élhetnének.

2013. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, a NG-on láttam, és arról jutott eszembe, de már régebben is foglalkoztatott.


Én is voltam beosztott több hivatalban, és a főnökeim legalább napi 2-3-szor magukhoz rendeltek. Nem mondom, hogy ez mindig elengedhetetlen volt, de hatékonyabbnak tűnik az irányítás, ha bármikor, bármit személyesen lehet egyeztetni. Hitler is lerendelhetett bárkit, csak ez nap 10 percbe, hanem napokba került. Nem ugyanaz.

2013. jan. 20. 17:08
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Eleinte a hadügyeket a tábornokok irányították, a többire meg volt ott embere. Később vette át hitler a hadügyet személyesen, ami meg is látszik , mert ezután borotkáltak vissza berlinig :P
2013. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!