Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik volt az az ostrom a...

Melyik volt az az ostrom a török időkben, amikor egy maroknyi várvédő elijesztett egy hatalmas sereget, mert elhitették a törökökkel, hogy ők (a védők) irtó sokan vannak?

Figyelt kérdés
Úgy járőröztek a falon, hogy mindig átöltöztek két járat között, hogy újabb és újabb embereknek tűnjenek. Illetve az asszonyok látványosan főztek-főztek, mintha egy hatalmas seregnek főznének, szóval a törökök eloldalogtak. Ezt még az iskolában hallottam, de nem emlékszem melyik vár, melyik év... és a google-on sem nagyon találtam.

2013. febr. 6. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
5%

A török "hadsereg" nagytöbbsége összeszedett katonákból állt a leigázott országokból.


A védők meg a hazájukat a családjaikat védték. Naná, hogy elijeszettünk pár gizda török egységet.

2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Kifejezetten az a sztori lényege, hogy elhitették a törökökkel csellel, hogy sokan vannak, ahogy fent írtam. És a vár nevére illetve az ostrom évére lennék kíváncsi.
2013. febr. 6. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én olyanról hallottam hogy mohácsnál juhbőrbe öltöztek a magyarok meg szarvakat vettek fel és éjjel így ijesztették el a törököket, mert azok meg babonásak voltak. Innen van a busójárás.
2013. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Mit gondolsz akkor nem voltak kémek, felderítők?Az Egri Csillagokban is le van írva.
2013. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
A törökök nem szoktak eloldalogni! A szultán úgyis meg tudta volna és kivégeztette volna az összes tisztet.
2013. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Olyat olvastam ,hogy pár száz fős török sereg ,végeláthatatlan nádasba keveredett miközben egy kisebb erdődítményt kerestek ,a bevétel nem titkolt céljával és a terepet jól ismerő helybeliek nagy zajt csaptak, mintha nagyon sokan lennének és így kergették őket be a süppedős helyekre ahol sokan megfulladtak .A maradék meg elmenekült.Az ötletgazda pasa vagy mi ,pedig komolyan elgondolkozott azon ,hogy talán más irányból kellene megközelíteni ama bihari váracskát.
2013. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!