Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok miért anyaországnak...

Az oroszok miért anyaországnak hívták hazájukat, míg a németeknél meg az apaország kifejezés híresült el?

Figyelt kérdés
Szerepe van ebbe pl német részről a Porosz hagyatéknak?

2013. febr. 15. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam már, megbízható választ nem tudok adni, de szerintem a szlávok és germánok közti különbség ez. A skandinávok is az apaföld kifejezést használják, ha jól tudom.
2013. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Évezredes szokások alapján működnek ezek.A germánoknál apaföld volt mindig.
2013. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy ötletem van, de lehet, hogy rosszul gondolom. Szerintem a rómaiaktól származik a kifejezés a Romolusz és Rémusz mondából, hogy öket egy anyafarkas nevelte fel. Innen anyáznak azóta is! Akik meg apaországoznak, azok Istentöl származottnak tartják magukat. Most jut eszembe, mi magyarok is anyázunk!!!...:))))))))
2013. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos a Wikinek más a véleménye...:))

Sajnos magyarul nincs meg ez az oldal, de akit érdekel az angolul vagy valamelyik szláv nyelven elolvashatja.


[link]

2013. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pro Patria ***** válasza:
21%
Szerintem ez elsősorban azon múlik, hogy az adott kultúrában az anyát, vagy az apát tartják-e fontosabbnak.
2013. febr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:

És szerinted az otecsetszvo az anyaföld? vagy az otčina? merthogy az otec az apa!

A "matyuska zem" az föld anya, nem anyaföld. Ez nem mindegy.

Az otecsetsztvo, otčina az haza, hon értelemben használatos (jelentésben az apai örökség áll hozzá közel). A materinská zem (ez szlovák, orosz változatát nem hallottam, nem is pászol) az anyaföld ugyan, de inkább anyaország jelentése van.

A materinská zem -ből származnak, elvándorolnak...

Az otčinát védik.

A matka zem -nek mindnyájan gyermekei vagyunk.

2013. febr. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
A otecsetsztvo, otčina, Vaterland a latin patria szóval egyezik. ami szó szerint apaföld, jelentésben hon.
2013. febr. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!