Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért tört ki a görög-perzsa...

Miért tört ki a görög-perzsa háború?

Figyelt kérdés
röviden

2013. febr. 22. 14:10
 1/9 Vadkan01 ***** válasza:
91%
A perzsák terjeszkedni akartak, de a görögöknek nem tetszett, hogy ők is a listán vannak. Elég rövid?
2013. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

az már nagyon rég volt

egyébként ma irán újból el akarja foglalni Görögországot?

2013. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Bizony régen volt, ki emlékszik már rá!
2013. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mustafa33 ***** válasza:
18%
nem tudtak megegyezni a dinnye - szőnyeg konvertibilitáson.
2013. febr. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Több görög-perzsa háború is volt. Itt utánanézhetsz, hogy téged melyik érdekel!


[link]


[link]


[link]


És még van egy csomó egyéb link is, elég, ha beírod, amit ide írtál!


Sikeres kutakodást!

2013. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dj yuri ***** válasza:
78%
az elsőnél,az egyik polisz ha jóp emlékszem miletos fellázadt a perzsák ellen és segítséget kért a többi görög polisztól és athén segített is neki pár hadihajóval.Aztán a perzsák leverték a felkelést és megakarták büntetni athént a segítség nyújtásért de a perzsák hátsószándéka az égei tenger megszerzése volt ehhez viszont el kellet foglalni a poliszokat. a 2. amikor a korinthoszi szövetség támadt macedónia vezetésével az azért tört ki mert a görög-perzs illetve a peloponészoszi háború útán válság volt a görög világba,új nyersanyagra és felvásárló piacra volt szükségük ez ezért tört ki,
2013. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem nagyon szoktam törődni az ilyesmivel, most mégis érdekelne, hogy miért lettem lepontozva? Nyilvánvalóan érdekelt a kérdés, és időt szántam a keresésre és a feleletre. Mi nem tetszett ebben valakinek?

Köszönöm a választ, és bocsánat az offért...

2013. febr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A legelső görög-perzsa háború (ami a Maratoni csatát is magába foglalta), az -ha jól tudom- nem csak a felkelést segítő Athén miatt tört ki, hanem egy Spárta-Athén csata miatt is. Ugyanis az Athéniak segítséget kértek a Perzsáktól a Spártaiak ellen, amit a perzsák meg is ígértek nekik, egy csekélyke földért és vízért cserébe (ez az ők kultúrájukban kb Athén szuveranitásának elvesztését jelentette, és valamilyen formában az integrálását a Perzsa birodalomhoz - ha jól tudom legalábbis...) Na már most az Athéniak (nagy veszteségek árán) egymaguk is képesek voltak leverni a Spártaiakat, még mielőtt a segítség megérkezett volna a perzsáktól. Csak hogy a perzsák ettől függetlenül még mindig igényt tartottak Athénra és a többi poliszra.


Ui: Hangsúlyozom, hogy nem vagyok biztos a fent leírtakban! Ha tényleg érdekel a dolog, keress utána hitelesebb forrásoknál is!

2013. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Azért,mert Leonidas berúgta a követeket abba a nagy fekete lyukba és azt üvöltötte,hogy This is Spartaaaaaaaaa :D


Am viccet félre téve a terület miatt.A Perzsák világuralomra akartak törni + a héber(zsidó) vezetők rábeszélték a Perzsákat,hogy ott sok arany van meg stb...

2013. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!