Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a Szu-27UB és...

Mi a különbség a Szu-27UB és a Szu-30 között?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A Szu-27-es régebbi konstrukció, az UB pedig a kétüléses kiképző-harci változat. A Szu-30-as a 27UB-ből továbbfejlesztett, modernebb változat.


Jelenleg oroszoknál UB-k repülnek, bár egyes hírek szerint nem sokáig:

[link]

A 30-asokat jelenleg csak exportra gyártják, 30K néven.

2013. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mukedli,Értem mit írsz,de mi a különbség?Az egyik modernebb,de mivel más?
2013. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy fogós kérdés. Pontosan nem vagyok tisztában azzal hogy konkrétan milyen rendszerei vannak az adott két típusnak, és azok miben térek el, mert annyira nem ettem magam bele a témába.


A szuhojok típuselnevezései alapból eléggé kesze-kuszák, csodálom hogy az oroszok kiigazodnak rajta.

Itt látható amúgy a Szuhoj családfája:

[link]


A Szu-30-as maga az 1997-ben lett tervezve, és a 2000-es évektől gyártják, modernebb fedélzeti rendszerekkel, és gondolom modernebb fegyverzetet is integráltak hozzá. Plusz alapból nagyobb hatótávolságú repülésre tervezték, így kapott légi utántöltő csonkot is.


Leginkább olyasmi ez mint az USA gépeinél a Block xx megnevezés. Lásd F-16:

[link]


Vannak a Szu-27-ből kialakított más típusok is, amiknél egyértelműbbek az eltérő dolgok, lásd pl Szu-27K, ami hajófedélzeti változat, felhajható szárnyvégekkel, megerősített futóművekkek....br szolgálatba állítás után ez Szu-33 típusjelzéssel fut.


Vagy a Szu-34-es frontbombázó: [link]

Amely szintén a 27-esből lett áttervezve, és kezdetben Szu-27IB majd Szu-32 néven is futott.


Vehetjük úgy is a Szu-30 vs Szu-27 kb olyasmi, mint a Gripennél az A/B vs C/D változat, a svédek az A/B-kel már ki is vonták tudtommal. Tehát sárkányszerkezetre megegyezik kb a 27UB és a 30-as, viszont "belülről" ez utóbbi modernebb rendszereket használ.


Pontos dolgokért marhasokat utána kéne olvasni, ajánlom az alábbi oldalakat:

[link]

[link]

Meg külföldi újságokat is, pl itt is írnak a Szu-30-asról:

[link]


Meg ajánlom Yefim Gordon - Sukhoi Su-27 c. könyvét, igaz angolul van, de abban minden benne van a Szuhojokról, és torrent oldalakon elérhető.


Hát, remélem tudtam valamelyest segíteni.

2013. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!