Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Allgemeine vagy a Waffen...

Az Allgemeine vagy a Waffen SS Totenkopfverbände-ja őrizte a koncentrációs táborokat?

Figyelt kérdés
Az utolsó években alakították az Auxilly vagy milyen SS-t,ami úgy tudom hogy a Waffen SS alakulata volt...előtte pedig a Totenkopf-osok tevékenykedtek,máshol meg azt halottam,h az Allgemeine őrizte a lágereket... :-\

2013. ápr. 11. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem őrzött semmilyen tábort az SS, csak rájuk fogták, hogy a német népet felmenthessék.
2013. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kürasszír ***** válasza:
100%
Waffen = fegyveres, felfegyverzett, vagyis harcoló alakulat.
2013. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké,hogy harcoló,ezt én is tudom. De a filmekben,képeken(Auschwitz album)a táborokban a Waffen SS szürke egyenruhájában vannak a parancsnokok meg a többiek. Valahol meg olvastam, h ez a Totenkopf-os alakulat volt a lágerekben,de persze ennek biztosan volt harctéri jelenléte is,legalábbis láttam képeket.Viszont az Allgemeine SS-re mint taratalékosra tekintettek,és otthon,Németben intèzték az belső dolgokat. Azért kérdeztem, mert utána néztem néhàny parancsnoknak,és a képekből nem derül ki biztosan az egyenruha színe. Ráadásul vannak filmek amelyekben az Allgemeine fekete egyenruhájában vannak. Nem az lenne a logikus,hogy a tartalékos (talán még fanatikusabb) SS-eseket állítják a atàborok élére,a Waffen meg megy harcolni?
2013. ápr. 12. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Az SS őrizte a táborokat, és a táborok NEM kitalációk.
2013. ápr. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen de melyik SS?
2013. ápr. 12. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az SS Totenkopfverbände. Csak így simán. A Waffen SS-3.Panzerdivision Totenkopf részleg valóban harci alakultat volt, mint ahogy az előttem szóló is megemlíti. A koncentrációs táborok őreiből alakítottak egy önálló hadosztályt 1941-ben.
2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. ápr. 13. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!